[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Masturbacja a udany seks

Z wielu badań wynika, że kobiety, które się masturbowały, mają mniej problemów w życiu seksualnym. Zobacz, dlaczego i sprawdź, jak się przygotować do masturbacji.

masturbacja fot. shutterstock.com

Do masturbacji przyznaje się ok. 25% kobiet. Większość uważa to za wstydliwy nawyk. Pożądanie może i rodzi się w głowie, ale narzędziem jego realizacji jest ciało. Im lepiej je poznamy, tym fajniejszych, intensywniejszych doznań nam dostarczy. Masturbacja może być świetnym sposobem na poznanie siebie, pod warunkiem że mamy do niej zdrowy stosunek.

Wiele kobiet ma mnóstwo poczucia winy związanych z masturbacją. Kojarzy się z czymś wstydliwym, z żałosną samotnością, z szybkim, dyskretnym „ścichapęk” rozładowywaniem napięcia. W ten sposób można sobie tylko bardziej zaszkodzić, wykształcając złe nawyki. Seksuolodzy natomiast polecają masturbację, która jest przyjemnym doświadczeniem seksualnym – przejawem naszego libido.

REKLAMA

Bo libido to nie jest coś, co powstaje w relacji z drugą osobą, tylko rodzaj naszej własnej energii seksualnej. Warto się umówić na randkę z samą sobą, wibratorem, lustrem oraz mnóstwem lubrykantu. Nie od rzeczy będzie kieliszek wina.

Przyjrzyj się sama sobie, dotykaj się tak jak lubisz (w końcu kto wie to najlepiej), zobacz, jak wyglądasz, gdy jesteś podniecona, jak wygląda Twoja wagina, sprawdź palcami, czy punkt G naprawdę istnieje. Wyobrażaj sobie różne sceny czy osoby, odgrywaj role. Nic Cię nie krępuje, nikt Cie nie ocenia. Fajnie? To do następnego razu.

Co nas podnieca? Dlaczego tak często nie jesteśmy w nastroju do seksu? Jak podkręcić temperaturę w łóżku? Poznaj lepiej swoje libido i naucz się robić z niego jak najlepszy użytek. 

WH 09/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij