[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Kupowanie prezerwatyw, problemy z erekcją i separacja [WH NEWS]

Kto częściej kupuje kondomy: kobiety czy faceci? Co oznacza separacja w związku i jakie są zdrowotne korzyści z seksu? Sprawdź porcję najnowszych wieści dotyczących seksu i związków.

prezerwatywy fot. shutterstock.com

Dlaczego kobiety nie kupują prezerwatyw?

Okazuje się, że mimo naszej niezależności wciąż w niektórych sprawach liczymy na facetów. 65% kobiet, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym w Centrum Promocji Zdrowia Seksualnego na Uniwersytecie Indiana w Bloomington, nigdy nie kupiło osobiście prezerwatyw. Jednocześnie 68% ankietowanych pań uważa, że nie tylko mężczyźni powinni troszczyć się o kupowanie kondomów. Producenci powinni pomyśleć o bardziej kobiecych opakowaniach prezerwatyw. Pasowałyby wtedy do damskiego portfela czy kosmetyczki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Okiem faceta - prezerwatywy

28 procent mężczyzn miewa podczas nakładania prezerwatywy przynajmniej chwilowy kłopot z erekcją. Nie chcesz czekać na jej powrót zbyt długo? Zamień rutynę w gorącą grę wstępną. Gdy to Ty przejmiesz inicjatywę, erekcja nie zaniknie.

REKLAMA

REKLAMA

związek, para, kłótnia, rozstanie fot. shutterstock.com

Przerwa czy separacja?

Tak, to spora różnica, której faceci oczywiście nie widzą, bo dla nich jedno i drugie oznacza rozstanie. Przerwa jest mniej poważna, jeśli chodzi o ryzyko zakończenia związku. To potrzeba ochłonięcia z emocji, przemyślenia sprawy i wcale nie musi oznaczać definitywnego zakończenia relacji, a wręcz przeciwnie – może ją polepszyć.

Separacja natomiast to oznaka rozpadu związku. „Jeśli chcesz faktycznie rozstać się z mężem lub partnerem, ale nie jesteś wystarczająco silna psychicznie na przechodzenie procedury rozwodowej, emocjonalnych, organizacyjnych czy ekonomicznych zawirowań związanych z rozstaniem, rozwiązaniem może być sądowe wystąpienie o orzeczenie separacji lub separacja umowna” – tłumaczy psycholog Violetta Nowacka.

REKLAMA

seks fot. shutterstock.com

Klucz do młodości

Seks przynajmniej raz w tygodniu spowalnia procesy starzenia się. Tak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Wśród 129 kobiet, które są w długoletnich związkach, przeprowadzono szczegółowy wywiad dotyczący ich życia seksualnego.

ZOBACZ KONIECZNIE: Seks - źródło zdrowia i młodości

Paniom pobrano też krew do badania, dzięki któremu można określić długość telomerów, czyli fragmentów chromosomów uważanych za markery wieku biologicznego. Badania wykazały, że kobiety, które przynajmniej raz w tygodniu uprawiały seks, miały dłuższe telomery niż te, które miłosnym uniesieniom oddawały się zdecydowanie rzadziej.

WH 09/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij