[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Kłamczuch w związku? Nie daj sobie mydlić oczu

Bez szczerości nie można zbudować prawdziwej bliskości i intymności. Tyle ideały, a życie bezlitośnie pokazuje, że czasem przychodzi nam się zmierzyć z brakiem szczerości partnera. Jak nie dać się zwieść półprawdom, kłamstewkom i wielkiej ściemie? Przed Wami klasyczne triki kłamczucha.

kłótnia,związek, szczerość w związku fot.shutterstock.com

Trik kłamczucha numer 1. "Nic podobnego!"

Szczere oburzenie to klasyczna reakcja wytrawnego kłamczucha na przyłapanie go na gorącym uczynku. Zaraz potem następuje atak. Znacie to? To klasyczne robienie z Ciebie wariatki. Znacie taki dialog?

- „Przepraszam cię, kotku, ale zepsuł mi się samochód na środku drogi. Siedzę teraz i czekam na pomoc drogową. Nie czekaj na mnie”.

REKLAMA

- „Ale Asia mówi, że widziała cię w rynku godzinę temu z jakąś dziewczyną. Okłamujesz mnie!”.

- „Zwariowałaś?! Wierzysz jakiejś zakłamanej Asi zamiast mnie? Co się z Tobą dzieje? Masz PMS?"

Uwaga!

To klasyczne robienie z Ciebie wariatki. Teraz Ty się tłumacz, czemu mu nie ufasz! Hormony szaleją?

Sposób numer 2. "To Twoja wina"

Bardzo popularna metoda. Kiedy usiłujesz wyjaśnić sprawę i dowiedzieć się, czemu skłamał, okazuje się, że to nie jego wina. Okazuje się, że biedak musiał kłamać, bo Ty masz taki podły charakter i gardzisz ludźmi.

Poniższa wymiana zdań brzmi znajomo?

- „Dlaczego opowiadałeś mi bzdury o tym, że studiujesz? Właśnie się dowiedziałam, że od roku jesteś skreślony z listy studentów”.

- „A jak ci to miałem powiedzieć? Przecież cię znam i wiem, że byś się mnie wstydziła przed rodziną”.

Nie daj się zwieść!

Okazuje się, że biedak musiał kłamać, bo Ty masz taki podły charakter i gardzisz ludźmi.

Pułapka numer 3. Dajesz sobie mydlić oczy

Czasem jest tak, że tworzycie kompatybilny związek. On kłamie Tobie, a Ty okłamujesz sama siebie. I jeszcze ściemniasz bliskich, którzy chcą otworzyć Ci oczy.

Klasyczny dialog brzmiałby mniej więcej tak:

- „Wiesz, że twój facet oszukiwał poprzednią żonę?”.

- „To była naprawdę straszna zołza, on mi wszystko opowiedział. Mnie nie okłamie, bo mnie kocha”.

- „Wiesz, że on ma problemy w pracy?”

- „Jego szef jest nienormalny, oskarżył go o kłamstwo. Wszyscy się na niego uwzięli”.

Alarm!

Jeśli jest aż tak źle, to chyba nie ma już dla Ciebie ratunku!

Na koniec podrzucamy kilka zasad o których warto pamiętać w związku. Pozwolą nie tylko uniknąć kłamstw, ale także mądrze wyznaczyć granice.

Jesteście dwiema jednostkami i macie prawo do:

1. Zachowywania dla siebie własnych myśli, emocji, fantazji (także seksualnych).

2. Własnych przyjaźni.

3. Własnego czasu, bez konieczności opowiadania się z każdej chwili spędzonej bez partnera.

4. Szacunku dla własnych poglądów.

PRZECZYTAJ: Szczerość w związku. Prawda zawsze czy niekoniecznie?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij