[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Kariera przez łóżko? W pewnym sensie.

Czy seks może być jeszcze lepszy? Pewnie. On nawet już jest jeszcze lepszy, niż myślałyśmy. Seks sprawia, że jesteśmy ładniejsze, szczęśliwsze i ...odnosimy sukcesy w pracy.

Seks

Wciąż przybywa naukowych dowodów, że seks nie tylko dostarcza nam przyjemności, ale korzystnie działa na cały nasz organizm, łącznie z mózgiem. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie oraz Uniwersytetu w Oregonie przeprowadzili eksperyment, aby zbadać, jak seks wpływa na nasze życie zawodowe.

W badaniu wzięły udział 159 pary małżeńskie, pracujące na pełen etat. Przez dwa tygodnie wszyscy mieli za zadanie trzy razy dziennie - o poranku, w połowie dnia pracy oraz przed pójściem do łóżka - wypełniać kwestionariusz. Pytania kwestionariusza dotyczyły min. częstości uprawiania seksu, samopoczucia, satysfakcji z pracy, zaangażowania, pozytywnych uczuć wobec partnera.

REKLAMA

Wyniki badań, które zostały opublikowane w magazynie "Journal of Management", wskazują na istotny związek pomiędzy pracą a seksem. Osoby, które częściej uprawiały satysfakcjonujący seks czerpały też więcej satysfakcji z pracy. Były bardziej wypoczęte, miały lepszy nastrój rano, a w pracy wykazywały więcej zaangażowania i były przyjaźniej nastawione do współpracowników i klientów. Ten efekt był bardzo podobny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Na biologicznym poziomie to można dosyć łatwo wytłumaczyć. Seks powoduje wydzielanie się hormonów dobrego samopoczucia, między innymi dopaminy i oksytocyny, które są odpowiedzialne za dobry nastrój i więzi społeczne.

Ale dopiero teraz eksperymentalnie stwierdzono, że ten efekt utrzymuje się cały następny dzień. Dlatego jeżeli masz jutro ważną prezentację, to oprócz niezbędnych przygotowań merytorycznych nie zapomnij poprzytulać się z partnerem.

Nie samą pracą człowiek żyje, dlatego poznaj także zdrowotne korzyści z  seksu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij