[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Jakie skutki wywołuje pocałunek?

Spontaniczne zbliżenie usta-usta, zwłaszcza na pierwszej randce, może wywołać zaskakujące reakcje i ożywić całe ciało. Zobacz, jak Twój organizm szaleje, kiedy złączy Was namiętny pocałunek. Poniżej mała analiza przebiegu całowania.

fot. Joshua Resnick 2014/shutterstock.com fot. Joshua Resnick 2014/shutterstock.com

Twarz i usta

Jak się okazuje, wszystko zaczyna się od prawej strony. Aż 80 procent całujących się zaczyna swój pocałunek odchyleniem głowy w prawo.

REKLAMA

Potem zbliżasz się, łapiesz kontakt i... następuje sensoryczna eksplozja! Usta bowiem są 200 razy bardziej wrażliwe i unerwione niż opuszki palców. Są nawet bardziej unerwione niż genitalia

Jednocześnie Twój nos płonie od jego zapachu, który może emitować chemiczne czynniki wabiące, a te wzmagają Twoje podniecenie.

 

Szybki całus wykorzystuje kilka mięśni, ale namiętny pocałunek, który trwa, angażuje aż 24 mięśnie twarzy - plus około 100 mięśni w pozostałych obszarach ciała. Nic więc dziwnego, że podczas szaleńczego pocałunku możesz spalić aż 100 kcal!

W tym czasie Twoje ślinianki zaczynają swój własny trening, wzmagając produkcję śliny. Podczas intensywnego połączenia dwóch języków, około 9 mililitrów Twojej śliny wędruje do jego ust (oczywiście to działa w obie strony). Ważna wiadomość: w soku wytwarzanym  przez ślinianki jest aż 1 bilion bakterii. Na szczęście, 95 procent z nich jest całkowicie nieszkodliwych, a sama ślina ma działanie bakteriobójcze.

Wzrost przepływu krwi

Jeśli ten facet naprawdę Ci się podoba, pocałunek wysyła fale szokowe do Twojego ciała, powodując przy tym wzrost przepływu krwi w niektórych partiach Twojego ciała. Dowód? Nabrzmiałe sutki, szalejący żołądek, mrowiące genitalia.

Nadnercze a adrenalina

Wyczuwając ten zgiełk, nadnercze wyzwala adrenalinę. Sygnałem jest walące w szalonym tempie serce, ciężki oddech i pocące się dłonie. Jeśli jednak jesteście parą, całowanie może przynieść odwrotny efekt - uspokojenie zamiast pobudzenia.

Mózg a dopamina

Ten fizyczny dreszcz może dać sygnał mózgowi, by uwolnił dopaminę - neuroprzekaźnik odpowiadający za odczuwanie przyjemności. W tym samym czasie inne części Twojego mózgu odcinają wszelkie negatywne emocje.

Zetknięcie się Waszych ust oznaczać może także, że przysadka mózgowa każdego z was zacznie produkować oksytocynę, hormon  odpowiadający za "przywiązywanie się". To prawdopodobnie oznacza, że łączy Was już emocjonalna więź.

Nastrój a pocałunek

Każdy pocałunek redukuje napięcie i  wzmaga poczucie radości. Pary, które całują się często, mają tendencję do nawiązywania długich, szczęśliwych i satysfakcjonujących relacji.

Tekst: Laura Beil

WH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij