Jak znaleźć miłość przez internet

Szukasz mężczyzny na całe życie? Wokół Ciebie sami nieudacznicy? Spróbuj umówić się za pośrednictwem portalu randkowego. To najprostszy i najskuteczniejszy sposób na znalezienie partnera. Trzeba tylko wiedzieć, jak odsiać plewy.

fot. Stokkete 2014/shutterstock.com fot. Stokkete 2014/shutterstock.com
fot. Stokkete 2014/shutterstock.com

Logując się na portalu randkowym, możesz znaleźć miłość życia, ale też nieźle się rozczarować. Istnieją męskie typy, które są kompletnymi niewypałami, inne za to mogą okazać się naprawdę interesujące.

Uzbrój się w cierpliwość i szukaj z głową, a na pewno trafisz na drugą połówkę. Pamiętaj, że trzeba przerzucić dwie tony błota, aby znaleźć grudkę złota. Przejdź na kolejną stronę i sprawdź subiektywny spis najczęstszych męskich typów spotykanych w internecie.

fot. Ollyy 2014/shutterstock.com fot. Ollyy 2014/shutterstock.com

Nieporadnik, czyli biedny miś

Takich misiów w sieci znajdziesz na pęczki. Zwykle zaczyna się tak samo: „Przepraszam, że do Ciebie piszę”, „Przepraszam, czy to ogłoszenie jest nadal aktualne?” lub coś w stylu: „Jesteś taka piękna, że pewnie już kogoś masz…”.

A ty? Zwykle łapiesz się na te słówka. Jeśli wykażesz entuzjazm, on zasypie Cię opowieściami o swoich dotychczasowych porażkach, kobietach-świniach, które tylko czyhały na niego. Ty mu współczujesz, zapewniasz, że jesteś inna i w tym momencie wpadłaś po uszy.

Jeśli szybko nie zakończysz tej znajomości, zostaniesz jego powiernicą. Dość szybko okaże się, że w pracy go nie lubili, więc ją rzucił. Mieszkania nie ma, bo któraś z eks mu zabrała. Co gorsza, w ciągu kilku tygodni zaproponuje wprowadzenie się do Ciebie.

Uciekaj, gdzie pieprz rośnie

To trujący bluszcz, który błyskawicznie opanuje Twoje mieszkanie, serce i umysł. Wyrywanie tego agresywnego chwasta z Twojej kanapy i Twego życia będzie długie i bolesne.

shutterstock.com
fot. 2015/shutterstock.com

Erotoman (w nieszkodliwej wersji – gawędziarz)

Zaczyna się niewinnie. On pyta, jak wyglądasz, dopytuje o szczegóły: długość nóg, kształt piersi, pośladków. Wszystko to owinięte w tłumaczenia w stylu: „Dla mężczyzny wygląd ma znaczenie, jesteśmy wzrokowcami”.

Początkowo wydaje Ci się, że to absolutnie normalne, takie męskie, z czasem jednak pewna myśl nie daje Ci spokoju – czy moje ciało to wszystko? A co z inteligencją, charakterem? No właśnie.

Erotoman w łagodnej formie będzie tylko prosił o opisy Twego ciała, z czasem o opisy intymnych szczegółów życia erotycznego. Uważaj na takie wyznania – im więcej zdradzasz, tym bardziej jego apetyt rośnie.

Masz ochotę na tę przygodę?

Jeśli czujesz, że wasze rozmowy w sieci, a później w realu kręcą się wokół jednego tematu, to jak najszybciej daj sobie spokój. Związku z tego nie będzie, jedynie wyuzdane fantazje i ewentualnie seks. Masz ochotę? Zastanów się tylko, czy jesteś jedyna w tej sieciowej grze.

shutterstock.com
fot. 2015/shutterstock.com

Przyjaciel odrobinę nieśmiały

Wersji jest kilka. Jedni kończą na długoletniej przyjaźni, inni na ślubnym kobiercu. Wszystko zależy od tego, jaki ton nadasz tej relacji. Zwykle zaczyna się od długiej i bardzo interesującej korespondencji. Potem wreszcie spotykacie się w realu.

Zaczynasz czuć, że to może być to. Jest ciekawie, fascynująco i… nic więcej. On nie całuje, nie podrywa, nie flirtuje. Nie załamuj rąk, po prostu trafił Ci się typ nieśmiały. Teraz wszystko zależy od tego, jak to rozegrasz.

Masz odwagę zrobić pierwszy krok?

Namiętność albo zapłonie kiedyś wielkim żarem, albo… znajdzie się taka, która o inicjatywie wie od Ciebie więcej i po prostu zgarnie Ci dobrą partię sprzed nosa.

Jeśli czujesz, że z tym facetem mogłabyś konie kraść – zbierz się w sobie i jak najszybciej go poderwij. Inaczej jakaś inna poderwie Twojego potencjalnego życiowego partnera, a tego przecież nikt by nie chciał, a już na pewno nie ty sama.

mężczyzna conrado / shutterstock.com
fot. conrado 2015/shutterstock.com

Psychol

Tak, tak, ten typ w sieci ma swoje gniazdo. Posiada wiele odmian i konfiguracji. Jedna niebezpieczniejsza od drugiej. Zawsze bądź czujna, szczególnie na początku znajomości. Nigdy nie zdradzaj, gdzie mieszkasz i gdzie pracujesz. Spotykaj się tylko w miejscach publicznych.

Psychopata korespondencyjny jest zwykle mało szkodliwy. Będzie zadręczał Cię mejlami o jakiejś swojej fiksacji (np. uczuleniu na lateks czy brokuły), namawiał do oryginalnego spotkania (np. w Muzeum Poczty i Telekomunikacji) czy prosił o jakieś zwariowane rzeczy (wyznanie mu najobrzydliwszego słowa, które przychodzi Ci do głowy).

Jeśli konsekwentnie będziesz milczeć – wytraci impet. Pamiętaj o możliwości zgłoszenia takiego nękania administratorowi serwisu.

Jeśli instynkt Cię zawiódł…

…i spotkałaś się z wariatem w realu, po prostu spróbuj jak najszybciej zakończyć randkę. Nie trać zimnej krwi. Wymyśl jakieś kłamstwo i… uciekaj. Zgłoszenie na policję to ostateczność, ale też możliwość.

mężczyzna Syda Productions / shutterstock.com
fot. Syda Productions 2015/shutterstock.com

Ściemniacz-krętacz

Czasami facetom nudzi się w pracy, a wtedy przychodzą im do głowy pomysły o zalogowaniu się na portalu randkowym. Ot, tak, aby zabić nudę. Uwaga, zwykle ten typ jest zajęty! Jeśli trafisz na ściemniacza-krętacza, szybko się zorientujesz. Cecha charakterystyczna – aktywność wyłącznie w godzinach od 9 do 17 i niechęć do spotkań w realu.

Nie trać czasu

Pamiętaj, że internet to tylko narzędzie do poznania faceta i spotkania go w rzeczywistym świecie. Macie na to maksymalnie 3 miesiące. Jeśli do tego czasu on nie zaproponuje Ci spotkania, to ewidentny znak, że coś jest na rzeczy.

mężczyzna, sporty ekstremalne Rostislav Glinsky / shutterstock.com
fot. Rostislav Glinsky 2015/shutterstock.com

Pasjonat

Facet wolny to zwykle facet z pasją. Mężczyźni nie znoszą nicnierobienia. Zwykle posiadacze wolnego czasu mają jakieś ciekawe hobby. Może to być karate, rower, a nawet taniec towarzyski. Taki facet to diament. Niestety, nieoszlifowany. I to właśnie Twoje zadanie. Jeśli już trafisz na pasjonata, musisz najpierw zrozumieć jego hobby. Przeczytać dziesiątki mejli o przewadze rowerów trekkingowych nad szosowymi, wysłuchać opowieści o jego bohaterskich wyczynach wspinaczkowych w Sokolikach czy potencjalnych szansach zdobycia kolejnego kyu w karate.

Uzbrój się w cierpliwość

Twoje najtrudniejsze zadanie to sprawić, aby facet potrafił choć częściowo zrezygnować z tych pasji na rzecz czasu z Tobą. Jeśli istnieje cień szansy, że tak się stanie, randkuj z takim mężczyzną do upadłego. Typ wysportowany to jeden z najlepszych męskich modeli, jaki może Ci się trafić. Umie o siebie zadbać, jest facetem z krwi i kości, nie boi się bólu i ryzyka. A do tego zwykle ma tak boskie ciało, że naprawdę jest na czym oko zawiesić. Pamiętaj: nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, zawsze będziesz miała szansę poznać jego równie wysportowanych kolegów wspinaczy.

W końcu zdecydowałaś się na spotkanie w realu? Przeczytaj nasze porady i zobacz, jak sprawić, by pierwsza randka nie okazała się ostatnią

Tekst: Katarzyna Gubała, autorka książki–poradnika „Faceci z sieci”

WH 01/2014

REKLAMA