Długotrwały związek vs. nawyki singielki

Kiedy zdecydowałaś się stworzyć z nim związek, być może nie przypuszczałaś, że będziesz musiała zmienić wiele ze swoich dotychczasowych przyzwyczajeń. Oto lista singielskich nawyków, które musisz pożegnać.

para, związek, kuchnia, gotowanie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Oto lista 5 singielskich nawyków do wymiany

REKLAMA

1. Pobudka

Kiedyś: Twój budzik w telefonie dzwonił przez 10 minut, zanim wreszcie wstałaś.

A teraz: Raczej nie chcesz zrywać ukochanego o świcie, skoro on dzisiaj idzie dopiero na 10 do pracy. Jeżeli czujesz ukłucie zawiści, pamiętaj, że w związku działa zasada rewanżu.

2. Imprezy

Kiedyś: Bez konsultacji z nikim zapraszałaś znajomych do siebie na cały weekend.

A teraz: Spróbuj odwrócić tę sytuację, a zrozumiesz, że swojego partnera należy jednak wcześniej uprzedzić. W końcu to też jego dom. Miło by było go zapytać, czy nie ma innych planów.

3. Wakacje

Kiedyś: Szybko podejmowałaś decyzje: „Na weekend jadę do SPA, a w zimie na obóz jogi”.

A teraz: Czasownik zmienia się z „jadę” na „jedziemy”. Czas na kompromis. Zadaj sobie pytanie: wolisz być sama tam, gdzie chcesz, czy ze swoim facetem, w miejscu wybranym kompromisowo?

4. Spotkania rodzinne

Kiedyś: Uważałaś to za oczywiste, że jesteś na wszystkich rodzinnych imprezach.

A teraz: On też ma rodzinę. I czasami warto zrezygnować z urodzin dziecka kuzynki na rzecz kolacji u jego rodziców. Skoro sama jesteś rodzinna, to ciesz się, że rodzina się powiększa.

5. Życie łóżkowe

Kiedyś: Chętnie opowiadałaś w babskim gronie o swoim życiu seksualnym.

A teraz: Musisz się pogodzić z tym, że życie singielki pod względem przygód seksualnych jest zabawniejsze. Nikt nie chce słuchać wynurzeń mężatki z 7-letnim stażem. I dobrze: Twój facet też by tego nie chciał.

I jeszcze coś...

Aby utrzymać erotyczne napięcie w związku, trzeba czasem się od siebie oddalić. Czujesz się stłamszona w związku? A może sama też nie dajesz odetchnąć swobodnie swojemu partnerowi? Kontrolujesz i komentujesz każdy jego krok? Warto uświadomić sobie, że trzymanie się nawzajem na krótkiej smyczy katastrofalnie wpływa na wzajemną atrakcyjność seksualną.

Przeczytaj też koniecznie, jak w długotrwałym związku pozostać sobą.

WH 03/2016

REKLAMA