Długotrwały związek: Sprawdź, czy do siebie pasujecie.

Miłość odbiera rozum, ale gdy tylko minie pierwsza faza zakochania, może się okazać, że kompletnie do siebie nie pasujecie. Czy ten związek ma szansę przetrwać? Sprawdź, czy zgadzacie się w tych trzech kwestiach.

długotrwały związek fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Podobne wartości

Jeżeli na przykład jesteś wegetarianką i ekolożką, nie będziesz szczęśliwa z facetem, który nie widzi nic złego w strzelaniu sarenkom między oczy. Na początku znajomości erotyzm nas zaślepia. Wydaje nam się, że jesteśmy podobniejsi do siebie, niż jest w istocie (tak Matka Natura dba o to, żeby ludzkość nie wymarła). Ale nie lekceważ różnic w poglądach i wyznawanych systemach wartości. One kiedyś mogą sprawić, że wyrośnie między wami mur.

2. „Nasze” ważniejsze niż „moje”

Niemożność wyzbycia się egocentryzmu rozwaliła niejeden związek. Szukaj faceta, który nie jest sam dla siebie pępkiem świata. Który często mówi „my”, zamiast „ja”. Gdy planuje coś na przyszłość, to nie jest to raczej samotna wyprawa na Syberię, ale wszystkie jego plany uwzględniają Ciebie. Szukaj takiego, który umie iść na kompromis i nie rywalizuje z Tobą o to, „czyje na wierzchu”. Wieczni chłopcy bywają cholernie pociągający, ale w większości przypadków są egoistami. Jak to dzieci. Rozsądna dziewczyna stawia na dorosłych facetów.

3. Ambicje

Nie ma nic złego w robieniu kariery, zarabianiu pieniędzy albo w życiowym minimalizmie. Ludzi uszczęśliwiają różne rzeczy. Ale gdy rozmijamy się z partnerem w kwestii życiowych ambicji, czeka nas nieuchronny kryzys. Dlatego to jedna z tych rzeczy, w których powinniśmy być dogadani. Ideały nie istnieją. Ale to nie oznacza, że mamy się godzić na byle co. Oto, czego stanowczo nie można odpuszczać, gdy szukamy faceta na życie.

WH 03/2017

REKLAMA