[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Czy długotrwałe związki to przeżytek?

Czy w dzisiejszych czasach można jeszcze stworzyć szczęśliwy, długotrwały związek? czy małżeństwo ma w ogóle rację bytu? Sprawdź.

zakochana para zakochana para

Czy trwałe związki to przeżytek?

Nie chcemy tak. Naukowcy od dawna wieszczą kryzys małżeństwa. Przesadzają trochę, bo udane życie rodzinne nadal znajduje się wysoko na liście priorytetów. Ale coś jest na rzeczy. Nie da się ukryć, że model relacji zmienia się szybko. Podróżujemy częściej niż kiedyś, zmieniamy wielokrotnie pracę, poznajemy więcej ludzi, łatwiej nawiązujemy relacje z przeciwną płcią.

Z badań przeprowadzonych przez Pentor w Polsce wynika, że młodzi ludzie zawierają znacząco więcej związków niż starsi – 70% ankietowanych osób w wieku 65-70 twierdziło, że nadal są ze swoim pierwszym partnerem, podczas gdy 70% osób w wieku 18-40 lat było już co najmniej w trzecim związku.

REKLAMA

„Kiedyś, gdy coś się zepsuło, to się naprawiało. Teraz się wyrzuca” – brzmi popularne porzekadło. Nie bardzo widzimy, jaki sens ma kontynuowanie związku, który nie działa. Przecież za chwilę możemy spotkać kogoś, kto lepiej do nas pasuje. Wiele osób nawet w dobrych związkach nieustannie się rozgląda, bo a nuż trafi się ktoś lepszy. Coraz chętniej zawieramy związki nieformalne, bez ostatecznych deklaracji.

Poznaj historię Agaty i Tomka i zobacz, jak walczyć o związek.

Dwie miłości

Każda miłość składa się z dwóch faz:

  • Pierwszy etap to miłość namiętna, kiedy mózg uwalnia wszystkie hormony, które działają jak najlepszy narkotyk. Ta euforia trwa od 12 do 18 miesięcy.
  • Drugi etap to miłość partnerska. Mniej intensywna, ale za to dająca poczucie bezpieczeństwa, stabilności. I rośnie z czasem. Zrywamy dobre związki, bo gubi nas nasza hedonistyczna skłonność do maksymalizowania wrażeń.

Ale spójrzmy na to tak: „Jeżeli miłość namiętną uznamy za kokainę, miłość partnerska przypomina kieliszek wina albo buszek łagodnej trawki” – Aziz Ansari „Modern Romance”.

WH 12/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij