Couple goals, czyli 10 patentów, dzięki którym stworzycie udany związek

Couple goals to sytuacje i aktywności, które w dzisiejszych czasach definiują szczęśliwy związek. Sprawdź, jak stworzyć udaną relację.

couple goals fot. Shutterstock.com

Couple goals, czyli udany związek

Ile razy natknęłaś się na Instagramie na zdjęcie pary, która wspólnie gotuje, uprawia sport lub pozuje w identycznych outfitach i pomyślałaś: „O rany, oni to mają udany związek!”. To właśnie takie fotki często sprawiają, że nasz związek wydaje nam się być jakiś taki nieidealny, za mało spontaniczny i może jednak nie tak szczęśliwy, jak nam się zdawało do tej pory.

Media społecznościowe zalewają treści, które idealizują wszystko i wszystkich, tworząc w naszych głowach potrzebę bycia częścią tego idealnego świata. W rzeczywistości na udany związek składa się wiele czynników, których na tych pięknych zdjęciach opatrzonych hasztagiem #couplegoals nie widać. Dlatego, zamiast porównywać swoją relację do związków instagramowych influencerów, zadbaj o to, by w Twojej działo się jak najlepiej. Postarajcie się, żeby mianem couple goals, móc nazwać każdy wspólnie spędzony dzień.

Jak mieć szczęśliwy związek

Nie podamy Ci przepisu związek idealny. Bo czy w relacji dwojga ludzi chodzi o to, żeby zawsze było kolorowo? Szczęśliwy związek powinien być oparty na wspólnym zrozumieniu mimo odmienności zdań. Na wspieraniu się, szczerości, okazywaniu sobie czułości i zainteresowania. Poniżej znajdziesz 10 wyzwań, które rzucamy tobie i twojemu partnerowi. Spróbujcie wprowadzić je w życie, na tyle, na ile to możliwe. Nie wywierajcie na sobie żadnej presji, w naszych couple goals chodzi o to, żeby obie strony były szczęśliwe i czuły się komfortowo.

couple goals fot. Shutterstock.com

 

Couple goals - wyzwania dla par, czyli sposoby na udany związek

Wyzwanie 1: Działajcie zespołowo

Najszczęśliwsze pary to te, które zamiast przejmować się drobiazgami i wytykać sobie małe potknięcia, działają jako zgrany team. Łączy ich wspólny cel i myśl, że działają wspólnie, aby żyło im się jak najlepiej. Dlatego zamiast skupiać się na wytykaniu sobie, kto ile razy załadował zmywarkę, a kto w ubiegłym miesiącu zarobił więcej, skupcie się i doceńcie to, co robicie razem i co sprawia, że wasza więź się zacieśnia.

Wyzwanie 2: Częściej się przytulajcie

Przytulanie się może realnie polepszyć jakość waszego związku. Naukowcy z University of Hertfordshire przeprowadzili badanie, z którego wynika, że 94% par, które mają jakikolwiek kontakt fizyczny podczas snu, uważa się za szczęśliwe, podczas, gdy spośród par śpiących na odległych brzegach łóżka, zadowolenie ze związku deklaruje już tylko 68%. Przytulajcie się, im częściej, tym lepiej. To couple goals w najczystszej postaci!

Wyzwanie 3: Bądź czuła

Nie tylko podczas seksu. „Wiele par jest zbyt zajętych w ciągu dnia, by okazać sobie czułość, bo myślą, że to doprowadzi do seksu. A skoro nie mają na to czasu, wolą unikać bliskości” - mówi Irina Firestein, terapeutka par z Manhattanu. „To ogromny błąd. Dotykanie jest częścią szeroko rozumianego erotyzmu i wcale nie musi być zorientowane na cel, ale może być traktowane jako zabawa między partnerami”. Nie bój się więc wychodzić z inicjatywą. Twój partner na pewno to doceni.

Wyzwanie 4: Nie miej przed partnerem tajemnic

Nie mówimy od zostawianiu otwartych drzwi, gdy idziesz do toalety. Mamy na myśli dzielenie się z nim ważnymi faktami ze swojego życia, przemyśleniami i rozterkami. Jeżeli twój partner nie dał Ci ważnego powodu, by wątpić w jego lojalność, ufaj, że nie ma przed tobą żadnych tajemnic. W szczerej, intymnej relacji nie ma miejsca na sekrety.

Wyzwanie 5: Słuchaj go, gdy się kłócicie

Kiedy jesteś wkurzona, a w twojej głowie kłębią się setki myśli na minutę, trudno jest pamiętać o tym, by skupić się na jego argumentach. A to pewny sposób na zaognienie konfliktu i wywołanie kolejnych nieporozumień. Osoba, której nie słychać, znajdzie kogoś, kto ją (lub jego) wysłucha. A ta osoba może się okazać kochankiem. Albo prawnikiem.

Wyzwanie 6: Okazujcie sobie wzajemny szacunek

„Szczęśliwe pary nie dają wiary stereotypowym sytuacjom obecnym w popkulturze, w których jeden z partnerów poniża drugiego. Dwie osoby, które się kochają, nie starają się sobie umniejszać, lekceważyć się, ani wyśmiewać, jak to często można zobaczyć w serialach lub filmach” - mówi Shlomo Slatkin, licencjonowany terapeuta kliniczny. Szanujcie się wzajemnie i wspierajcie.

Wyzwanie 7: Zawsze znajdujcie czas dla siebie

Nawet, jeśli wasze grafiki są napięte do granic możliwości, zawsze starajcie się wcisnąć do nich czas na wspólne aktywności. To trudne, zwłaszcza, jeśli na co dzień się mijacie, jadacie posiłki o innych porach i skupiacie się na zadaniach do wykonania, a nie na sobie. Pamiętajcie jednak, że żyjąc według ustalonego harmonogramu łatwo wpaść w rutynę i oddalić się od siebie. Wieczorny odcinek ulubionego serialu na Netfliksie obejrzyjcie przytulając się, a w weekend wygospodarujcie godzinkę na wspólny spacer.

Wyzwanie 8: Wspominajcie wspólne chwile

Według jednego z badań opublikowanych w Personality and Social Psychology Bulletin, nostalgia sprawia, że z nadzieję i radością patrzysz w przyszłość. Innymi słowy: powrót do przeszłości może być dobrym sposobem na wzmocnienie waszej więzi w teraźniejszości i zbudowanie jaśniejszej przyszłości.

Wyzwanie 9: Zorganizujcie sobie randkę zwieńczoną seksem

Kiedy wiesz, że możesz uprawiać seks w dowolnym momencie, nie czujesz silnej motywacji, żeby to robić. Jeśli chcecie poczuć się, jak na początku związku, podkręcić nieco atmosferę i sprawić, że seks znów stanie się ekscytującym przeżyciem, umówcie się na seks-randkę. Zacznijcie od smacznej kolacji i lampki wina, żeby zbudować napięcie, które później rozładujecie w sypialni.

Wyzwanie 10: Róbcie sobie detoks od mediów społecznościowych

Badania pokazują, że korzystanie z mediów społecznościowych może mieć interesujące konsekwencje dla twojego związku. Według badania opublikowanego w czasopiśmie Cyberpsychology, Behavior and Social Networking, spędzanie zbyt dużej ilości na Facebooku może skutkować pogorszeniem jakości waszej relacji. Odłóżcie czasem telefony i skupcie się tylko na sobie. 

Zobacz również:
REKLAMA