Kolor sypialni a seks

Czy wyleczysz ból głowy seksem? Jaki wpływ na udany związek ma oksytocyna? Jak kolor ścian wpływa na współżycie i czy lawenda oraz lukrecja to skuteczne afrodyzjaki? Lepiej wiedzieć.

para, przytulanie karelnoppe / shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Przytul męża! Chłopaka też.

Chcesz wiedzieć, czy nie grozi wam rozstanie? Zamiast iść do wróżki, lepiej byłoby zbadać krew. Naukowcy z Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu wykazali, że czynnikiem, który decydował o tym, czy para była ze sobą przez następnych sześć miesięcy, był poziom oksytocyny w organizmach obojga partnerów.

REKLAMA

Oksytocyna to hormon przywiązania i wydziela się m.in. po udanym seksie. Najwięcej oksytocyny wydziela się u kobiet pod wpływem przytulania, nawet w nieseksualnych sytuacjach. Róbcie to jak najczęściej.

Jednak same pieszczoty to nie wszystko. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu długotrwałej relacji i stworzeniu dojrzałego związku zobacz nasze 10 patentów na udany związek i poznaj sekrety pary z długim stażem, które zdradzają, jak stworzyć udany związek, który przetrwa lata.

REKLAMA

REKLAMA

lawenda, olejek Angel Simon / shutterstock.com
fot. Angel Simon 2015/shutterstock.com

Afrodyzjaki zapachowe: lawenda i lukrecja

Żaden z aromatów wyczuwanych przez ludzki nos nie jest uniwersalnym afrodyzjakiem. Jednak są zapachy, które działają skuteczniej od innych: przede wszystkim ze względu na skojarzenia, jakie wywołują.

Jak wynika z eksperymentu psychologa Alana Hirscha ze Smell and Taste Treatment and Research Foundation, pobudzająco wpływa lawenda, szczególnie pomieszana z zapachem ciasta dyniowego, oraz lukrecja w połączeniu z wonią słodkości z cukierni. Oto przepis na przyjemny, jesienny wieczór!

REKLAMA

sypialnia, łóżko, dom, mieszkanie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Fioletowa sypialnia sprzyja miłości

Jak wynika z badań wykonanych dla brytyjskiego domu towarowego Littlewoods, pary, które najczęściej się kochają (średnio 3,5 stosunku na tydzień), mają fioletową sypialnię. Dlatego, jeśli masz ochotę na więcej, pomaluj ściany albo kup kilka fioletowych dodatków. Unikaj natomiast szarości. Wiemy, że szary jest modny, ale pary otaczające się tym kolorem kochały się przeciętnie 1,8 raza w ciągu 7 dni.

REKLAMA

REKLAMA

ból głowy ostill / shutterstock.com
fot. ostill 2015/shutterstock.com

Seks na ból głowy?

Aż 51% uczestniczek badania opisanego przez czasopismo „Cephalagia” przyznaje, że ból głowy maleje po stosunku. Na dodatek seks jest zdrowszy od środków przeciwbólowych.

Stosunek seksualny dostarcza nam również innych korzyści takich jak redukcja stresu i zwalczanie bezsenności. Dowiedz się więcej na ten temat i poznaj wszystkie zdrowotne korzyści z seksu. Podniecenie i orgazm w ogromny sposób wpływają na Twój organizm. Jak? Poznaj 10 zaskakujących faktów dotyczących seksu i przekonaj się sama.

WH 03/2013

Zobacz również:
Wspinanie jeszcze nigdy nie było tak dostępne dla kobiet, jak dziś. W dużej mierze zawdzięczamy to twardym jak skała kobietom, takim jak Aleksandra Taistra, która bez pardonu pięła się na szczyt w zdominowanym przez mężczyzn środowisku.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA