Afrodyzjaki: dieta a libido [WH seks]

Przyczyną spadku libido może być między innymi dieta. Jeśli brakuje w niej afrodyzjaków, to ochota na seks będzie mniejsza. Zobacz, co jeść, żeby pobudzić swoje pożądanie.

afrodyzjaki fot. shutterstock
fot. shutterstock

Apetyt na seks

Twoje libido ostatnio nieco spadło? Przypomnij sobie, czy przypadkiem w zeszłym tygodniu nie zjadłaś za dużo cukru, smażonych potraw i po nieco zakrapianej imprezie nie wciągnęłaś powiększonego zestawu z fast foodu? No właśnie. Odpowiedź jest prosta: powyższe produkty do afrodyzjaków nie należą. Zmień dietę, a podkręcisz libido.

Jedz więcej jaj (są świetnym źródłem witaminy B6, która pomaga regulować poziom hormonów) i brzoskwiń (te soczyste owoce zawierają mnóstwo witaminy C, która podnosi ochotę na seks). Czekolada, jedzona oczywiście z umiarem, też sprawi, że Twoja ochota na seks wzrośnie. Ten smakołyk zawiera ponadto magnez, który pomoże Ci się zrelaksować i odprężyć. Jedz tę ciemną (najlepiej z 80-proc. zawartością kakao), bo nie tuczy i zawiera związek o nazwie fenyloetyloamina – substancję, która uwalnia w organizmie takie same endorfiny, jak seks.

Bardziej sexy w pończochach

Na Facebooku Women’s Health i Men’s Health opublikowaliśmy ankietę zatytułowaną „W pończochach, czy nago?”. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że nie tylko faceci lubią, jak kobieta wkłada do łóżka pończochy, ale też płeć piękna przyznała, że noszenie pończoch je kręci. Zgodnie twierdzą, że ten element bielizny podkręca ich kobiecość i seksapil, poprawia pewność siebie i, co najważniejsze, czują męskie pożądanie. O zwycięstwie opcji „za pończochami” zdecydowało 69% głosów fanów MH i aż 90% komentarzy pod postem na fanpejdżu WH.

Trochę inspiracji

Aż 50% kobiet (według różnych źródeł), które wciągnęła lektura książek erotycznych, twierdzi, że ich życie seksualne znacznie się poprawiło i zainspirowało do pokonania barier w sypialni.

W górę i w dół

Według Bente Traenz University of Tromsö kobiece libido podlega zmianom nie tylko miesięcznym, ale też rocznym. Uważa się, że jest zależne od poziomu światła. Kobiety są najbardziej sexy wiosną, a mężczyźni jesienią. Kiedy się spotykają? Podobno od koniec roku, bo we wrześniu rodzi się najwięcej dzieci.

REKLAMA