[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Zdrowy sen: leki bez recepty

Gdy zmiany stylu życia nie działają, możesz spróbować sięgnąć po pigułki bez recepty. Wizytę u lekarza i mocniejsze środki zostaw sobie na czarną godzinę. Zobacz, jak działa melatonina, melisa, waleriana i l-tryptofan.

tabletki fot. shutterstock.com

Melatonina

To właśnie hormon, który włącza senność. Uwalniana jest w ciemności. Gdy jest jej za mało (np. wtedy, gdy przed snem oglądasz telewizję albo przeglądasz internet na tablecie), nie możesz zasnąć. Tabletka z melatoniną wzięta mniej więcej godzinę przed snem może Ci pomóc zasnąć nawet po pełnym emocji dniu. Świetnie sprawdza się także w walce z jet lagiem.

REKLAMA

Melisa

W zasadzie napar z melisy ma działanie uspokajające, ale skoro to właśnie stres odbiera Ci sen, zmniejszenie poziomu lęku pomoże Ci też szybciej zasnąć i spać mocniej. Jedno z badań wykazało, że regularne picie melisy zmniejszyło objawy u 85% cierpiących na bezsenność.

Waleriana

Stosowana jest od bardzo dawna, jednak wciąż brakuje jednoznacznych dowodów na jej skuteczność. Ale spróbować można bez obaw. Tylko nie stosuj dłużej niż trzy miesiące, bo przy chronicznym stosowaniu waleriana może zaszkodzić Twojej wątrobie.

L-tryptofan

Uczeni wielokrotnie potwierdzili korzystny wpływ tego aminokwasu na ułatwienie zasypiania. Jednak uwaga: podanie tryptofanu działało jedynie u ludzi, którzy mieli rzeczywisty problem z zaśnięciem. U zdrowych nie zauważono żadnego efektu.  

Poznaj także 7 skutecznych sposobów na zdrowy sen oraz 9 ciekawostek dotyczących snów.

WH 10/2016

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij