[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Zdrowy kręgosłup [5 sposobów na zapobieganie bólom pleców]

Dokucza Ci ból kręgosłupa? Od ślęczenia przed komputerem masz ciągłe problemy z karkiem i plecami? Jest kilka sposobów, by oszczędzić pieniądze na wizytach u ortopedów i lekach przeciwbólowych, a przede wszystkim, by oszczędzić sobie cierpienia.

sposoby na zdrowe plecy

1. Joga

Badania dowiodły, że 12 tyg. pracy na macie może znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe pleców. Nie masz czasu na dojazdy do szkoły jogi? Inne badania wykazały, że 3 miesiące prostych ćwiczeń rozciągających plecy i nogi równie efektywnie przynosi ulgę krzyżowi. Poćwicz razem z nami – zapraszamy na sesję jogi.

REKLAMA

2. Stabilizacja

Ćwiczenie tak proste jak deska (i jednocześnie tak trudne), angażuje i mięśnie brzucha, i pleców, stabilizując kręgosłup (zobacz, jak poprawnie wykonywać deskę). A to pozwala zapobiegać bólom dolnej części pleców. Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia, powinnaś co drugi dzień paść twarzą na ziemię, podeprzeć się na stopach i przedramionach i wytrwać w tej pozycji 15 s (co kilka dni wydłużaj czas o 5 s). Tylko nie oszukuj: trzymaj poziom – nie unoś bioder za wysoko, nie opuszczaj ich za nisko, nie wyginaj pleców w łuk, napnij brzuch, pośladki i podciągnij miednicę lekko pod siebie. Oddychaj! 

3. Dieta

A konkretnie: mniej wysokoprzetworzonych zapychaczy, więcej roślin i produktów o działaniu przeciwzapalnym, jak łosoś, orzechy, oliwa. Te produkty są mega zdrowe, ale i kaloryczne, dlatego sprawdź, ile oliwy z oliwek dziennie najlepiej jeść. Istnieją przypuszczenia, że jedzenie sprzyjające stanom zapalnym (czerwone mięso, słodycze, rafinowane ziarna) może nasilać bóle pleców.

4. Akupunktura

Nie do końca wiadomo, jak to dokładnie działa, ale badania pokazują, że działa skutecznie. Nawet jeżeli to efekt placebo (badani optymistycznie nastawieni do terapii odczuwali lepsze efekty niż pacjenci pozbawieni nadziei), to może warto uwierzyć i spróbować sobie ulżyć w cierpieniu.

5. Ruch

Kiedyś na problemy z kręgosłupem zalecano leżenie, dziś wiadomo, że lepsze korzyści przynosi ruch. Czasem wystarczy spacer, czasem joga to za mało. Pogadaj ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

Przeczytaj więcej na temat bólu pleców i kręgosłupa i dowiedz się, jak mu zapobiegać. Jeśli czujesz, że potrzebna Ci wizyta u specjalisty, sprawdź, jak nie dać się nabić w butelkę i powierzyć plecy prawdziwemu profesjonaliście

WH 11/2016

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij