[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Zdrowe plecy – jak wybrać specjalistę?

Odczuwasz ból pleców i kręgosłupa? Udając się do specjalisty (masażysty, fizjoterapeuty, osteopaty), upewnij się, że nie oddajesz się w ręce byle kogo. Zobacz, jak odróżnić profesjonalistę od naciągacza.

fizjoterapeuta masaż pleców

W dobrych rękach, czyli jak wybrać terapeutę od pleców

Szukasz pomocy? Zanim oddasz swój kręgosłup w czyjeś ręce, upewnij się, że są to ręce doświadczone i należące do odpowiednio wykształconego terapeuty. Nieważne, czy nazywa się masażystą, chiropraktykiem, terapeutą manualnym, osteopatą, czy jaką posługuje się metodą, musi mieć Twoje pełne zaufanie.

Pewnie kojarzysz, jak Alan Harper z serialu „Dwóch i pół” przedstawiał się jako doktor chiropraktyki i, o ile nie sprostował go brat, wolał uchodzić za lekarza niż „kręgarza”. Nie on jeden. Dlatego nawet otępiona z bólu nie pozwól, by ktoś manipulował przy Twoim kręgosłupie, jeśli nie może przedstawić Ci swoich certyfikatów. I internetowy kurs masażu się nie liczy.

ZOBACZ TEŻ: 5 sposobów na zapobieganie bólom

W większości przypadków WHO wymaga od terapeutów, żeby oprócz specjalistycznych kursów, przede wszystkim mieli przygotowanie medyczne, czyli studia medyczne, a najczęściej fizjoterapeutyczne. Możesz sprawdzić na stronie internetowej, czy taki np. Alan Harper, do którego się wybierasz, należy do stowarzyszenia zrzeszającego certyfikowanych specjalistów w swojej dziedzinie.

Dobry terapeuta przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, poprosi o wyniki badań, zacznie od diagnostyki. A jeśli nie będzie przeciwskazań, jego ręce przyniosą Ci ulgę większą i bardziej trwałą niż jakiekolwiek środki przeciwbólowe.

Zobacz, jak raz na zawsze postawić krzyżyk na bólu krzyża:

  • Jeżeli masz pracę siedzącą, nie spędzaj godzin na byle stołku. Zainwestuj w ergonomiczne krzesło.
  • Podnosząc coś ciężkiego (nie tylko sztangę, ale i np. dziecko), zginaj kolana, ale utrzymuj proste plecy.
  • Przyjrzyj się swojej sylwetce na zdjęciach lub poproś o to fizjoterapeutę . Pracuj nad wzorową postawą.
  • Dbaj o prawidłową masę ciała i ćwicz (nie tylko brzuch – rozwijaj proporcjonalnie mięśnie całego ciała.
  • W ciągu dnia nie utrzymuj za długo jednej pozycji, a w nocy zadbaj o materac wspierający kręgosłup.

ZOBACZ TEŻ: Bóle kręgosłupa – rodzaje, przyczyny i sposoby na ich uniknięcie

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij