Zaśnięcie w makijażu: co zrobić po przebudzeniu?

Twój dzień wypełniony jest tak dokładnie, że gdy nadchodzi wieczór, nie masz siły nawet dokładnie zmyć podkładu? Makijaż pozostawiony na noc może spowodować szereg przykrych dla naszej cery konsekwencji. Zobacz, jak zadbać o skórę, gdy zapomnisz o demakijażu.

demakijaż fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

W życiu czyha na Ciebie tyle pokus – nocny seans w telewizji, szpilki, którymi można by przekuwać uszy, do tego dzień wypełniony tak dokładnie, że gdy nadchodzi wieczór, nie masz siły nawet dokładnie umyć twarzy, nie mówiąc już o nitkowaniu zębów. Spokojnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw rozwiązań awaryjnych na takie właśnie okazje. 

Tym razem podpowiadamy, jak poradzić sobie z następstwami spania w makijażu.

Plan B

Nawet nie otwierając oczu, zdołasz przetrzeć twarz jednym ruchem wacikiem kosmetycznym lub nasączaną chusteczką. W ciągu dnia kurz, brud i inne zanieczyszczenia gromadzą się na skórze twarzy i drażnią ją przez całą noc.

W rezultacie pory się zatykają, a gdy takie zamknięcie trwa zbyt długo, uwięzione w nich bakterie zaczynają się namnażać i pojawiają się wypryski. Im częściej zdarza Ci się zapomnieć umyć twarz, tym większe ryzyko problemów. Nie masz już siły wstawać? Użyj zwykłej chusteczki do demakijażu.

Złuszcza ona martwe komórki naskórka i jednocześnie usuwa brud, sebum i makijaż. Ale nie korzystaj z chusteczek przeznaczonych dla dzieci. Chusteczki dla niemowląt często zawierają alkohol i środki konserwujące, które mogą podrażnić skórę bardziej niż to, co już się na niej znalazło.

Plan C

Postaraj się bardziej rano. Jeśli nie umyjesz twarzy przed spaniem, obudzisz się z szarą i opuchniętą buzią i będziesz potrzebować czegoś mocniejszego, żeby przywrócić ją do stanu „pokazywalności”. Jeśli masz więcej czasu, zrób sobie peeling enzymatyczny, a następnie nałóż maseczkę nawilżającą.

Spieszysz się? Użyj żelu do demakijażu zawierającego kwas salicylowy (np. Bielenda albo Pure Focus Lancôme), który usunie martwe komórki naskórka, a przy okazji zmniejszy ryzyko pojawienia się wyprysków.  

WH 05/2015

Zobacz również:
REKLAMA