[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Zaśnięcie w makijażu: co zrobić po przebudzeniu?

Twój dzień wypełniony jest tak dokładnie, że gdy nadchodzi wieczór, nie masz siły nawet dokładnie zmyć podkładu? Makijaż pozostawiony na noc może spowodować szereg przykrych dla naszej cery konsekwencji. Zobacz, jak zadbać o skórę, gdy zapomnisz o demakijażu.

demakijaż fot. shutterstock.com

W życiu czyha na Ciebie tyle pokus – nocny seans w telewizji, szpilki, którymi można by przekuwać uszy, do tego dzień wypełniony tak dokładnie, że gdy nadchodzi wieczór, nie masz siły nawet dokładnie umyć twarzy, nie mówiąc już o nitkowaniu zębów. Spokojnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw rozwiązań awaryjnych na takie właśnie okazje. 

Tym razem podpowiadamy, jak poradzić sobie z następstwami spania w makijażu.

REKLAMA

Plan B

Nawet nie otwierając oczu, zdołasz przetrzeć twarz jednym ruchem wacikiem kosmetycznym lub nasączaną chusteczką. W ciągu dnia kurz, brud i inne zanieczyszczenia gromadzą się na skórze twarzy i drażnią ją przez całą noc.

W rezultacie pory się zatykają, a gdy takie zamknięcie trwa zbyt długo, uwięzione w nich bakterie zaczynają się namnażać i pojawiają się wypryski. Im częściej zdarza Ci się zapomnieć umyć twarz, tym większe ryzyko problemów. Nie masz już siły wstawać? Użyj zwykłej chusteczki do demakijażu.

Złuszcza ona martwe komórki naskórka i jednocześnie usuwa brud, sebum i makijaż. Ale nie korzystaj z chusteczek przeznaczonych dla dzieci. Chusteczki dla niemowląt często zawierają alkohol i środki konserwujące, które mogą podrażnić skórę bardziej niż to, co już się na niej znalazło.

Plan C

Postaraj się bardziej rano. Jeśli nie umyjesz twarzy przed spaniem, obudzisz się z szarą i opuchniętą buzią i będziesz potrzebować czegoś mocniejszego, żeby przywrócić ją do stanu „pokazywalności”. Jeśli masz więcej czasu, zrób sobie peeling enzymatyczny, a następnie nałóż maseczkę nawilżającą.

Spieszysz się? Użyj żelu do demakijażu zawierającego kwas salicylowy (np. Bielenda albo Pure Focus Lancôme), który usunie martwe komórki naskórka, a przy okazji zmniejszy ryzyko pojawienia się wyprysków.  

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij