[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Zapachy na ból głowy [ciekawostki zdrowotne WH]

Olejek eteryczny na ból głowy? Jak najbardziej. I nie jest to rada wyssana z palca - jego zbawienne działanie potwierdza właśnie nauka.

zapachy olejki fot. shutterstock

Olejki na migreny

Gdy boli Cię głowa, nie musisz od razu łykać tabletek. Zamiast doustnie możesz leczyć się donosowo. Zapachem.

Oleje lawendowy

Badanie na Mashhad University of Medical Sciences w Iranie wykazało, że inhalacja olejkiem lawendowym przez 15 minut złagodziła o 1/3 objawy migreny u 70% cierpiących. Jak inhalować? Wlej kilka kropel do gorącej wody, pochyl się nad garnkiem, przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj.

Olejek miętowy

Jak donosi „Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine”, olejek z mięty pieprzowej, wcierany w okolice czoła i skroni, jest skutecznym środkiem na złagodzenie bólu migrenowego.

Nie na Krzyż

Jeśli w tym momencie siedzisz w pozycji „noga na nogę”, to Twoje ciśnienie krwi jest znacznie wyższe niż normalnie. Jak bowiem wykazały badania, skrzyżowanie nóg na wysokości kolan powoduje wzrost ciśnienia skurczowego od 3 do nawet 10 mmHg.

Krzyżowanie nóg w kostkach nie zmienia tych wartości. Jak wykorzystać tę wiedzę? Po pierwsze, jeśli mierzysz sobie samodzielnie ciśnienie, pamiętaj, żeby nogi postawić równolegle na podłodze. Po drugie – jeśli masz niskie ciśnienie i czujesz się nieco ociężała, załóż nogę na nogę. Podziała jak kawa. Darmowa.

WH radzi: Jeśli masz niskie ciśnienie i często nie możesz się obudzić albo miewasz zawroty głowy, używaj więcej soli. Zatrzymuje ona wodę w organizmie i podnosi ciśnienie.

Czas na kawę!

Trzy kubki kawy dziennie zmniejsza o połowę ryzyko przedwczesnej śmierci u ludzi zarażonych wirusami HIV i WZW ty pu C. U tych, którym udało się pozbyć WZW C, zmniejsza ryzyko aż o 80%. Zdrowym kawa też pomoże.

Zadymione nerki

Smog ma fatalny wpływ na płuca i serce. To żadna nowość. Ale czy wiedziałaś, że unoszący się w powietrzu mikroskopijny pył może zniszczyć Ci również nerki? Potwierdzili to niedawno uczeni z Washington University w St. Louis. Rozwiązanie? Sprawdzaj stan zanieczyszczenia i jeśli wskaźniki przekraczają stan alarmowy, zakładaj maskę. 

WH 11/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij