Zabiegi na cellulit

Gdy nie możesz sobie poradzić z pomarańczową skórką sama, warto udać się do specjalistycznego gabinetu. Medycyna uczyniła spore postępy w walce z cellulitem i chociaż nikt nie da Ci gwarancji usunięcia cellulitu na zawsze, przynajmniej możesz go wyraźnie zmniejszyć. A to zawsze coś, szczególnie przed wakacjami nad morzem, prawda?

Walka ze skórką pomarańczową Shutterstock.com

W wyniku masaży (zwłaszcza aparaturowych) dochodzi do kontrolowanego uszkadzania błon komórek tłuszczowych. W taki sam sposób działa tzw. lipoliza iniekcyjna. Podczas tego zabiegu, do tkanki podskórnej wstrzykiwany jest preparat powodujący silny stan zapalny i jednoczesny rozpad komórek tłuszczowych.

Szanse na zwycięstwo z cellulitem

U ludzi szczupłych, aktywnych i stosujących zdrową dietę proces redukowania cellulitu trwa zazwyczaj od 1,5 do 2 miesięcy. Po tym czasie widoczna jest znaczna poprawa skóry. Z kolei osoby o bardziej obfitych kształtach muszą liczyć się z tym, że walka z pomarańczową skórką potrwa nawet 6 do 12 miesięcy. Oznacza to serie zabiegów i zmiany stylu życia, ale warto, bo efekt jest zauważalny. 

Niestety, cellulitu nigdy nie jesteśmy w stanie zlikwidować całkowiciezastrzega Karolina Martin. Kobiety są genetycznie uwarunkowane w taki sposób, by odkładać tę tkankę tłuszczową na potrzeby ewentualnego macierzyństwa. Możemy jednak sprawić, że problem nie będzie widoczny gołym okiem, albo że będzie widoczny tylko przy ściśnięciu skóry. Przypadłość ta ma również skłonność do powracania. Z doświadczenia wiem, że pacjenci przychodzą do gabinetu średnio dwa razy w roku. Przy odpowiedniej diecie, stosowaniu się do zaleceń oraz przeprowadzeniu serii zabiegów, zazwyczaj udaje się osiągnąć naprawdę świetne efekty – pociesza specjalistka.

ZOBACZ TEŻ: Jak walczyć z cellulitem za pomocą rollera?

STRONA 2 z 2
REKLAMA