[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Z czym nie łączyć alkoholu i inne ciekawostki zdrowotne

Dlaczego energetyki i alkohol to ryzykowne połączenie? Jaki wpływ na nasz organizm mają horrory? Co możesz zyskać łykając regularnie aspirynę? Przed Tobą garść ciekawostek dotyczących zdrowia.

kobiety fot. shutterstock.com

Nie mieszaj

Lubisz na imprezie pomieszać alkohol z napojem energetycznym? To zdradliwa strategia. Kofeina zawarta w energetykach w pewien sposób „oszukuje” mózg i wydaje Ci się, że jesteś trzeźwiejsza, niż jesteś.

Efekt? Zapewne nic strasznego się nie stanie, ale...wg pisma „Addictive Behaviors” ludzie, którzy piją taki zestaw, upijają się niemal do nieprzytomności 3 razy częściej niż ci, którzy piją alkohol bez kofeiny.Dodatkowo, dwa razy częściej zdarza im się lądować w łóżku z przypadkowym facetem, a później się z nim obudzić. Ała.  

Zobacz także, jaki wpływ na nasze zdrowie i urodę ma alkohol oraz poznaj 4 sposoby na kaca.

REKLAMA

REKLAMA

kobiety fot. shutterstock.com

Nie przestrasz się i wyzdrowiej

Znów Cię boli głowa i facet naburmuszony włączył sobie horror? Dołącz do niego. Po pierwsze, wzrost ciśnienia krwi i poziomu  endorfin podczas oglądania może sprawić, że ból głowy przejdzie.

Po drugie – jak wykazali uczeni z Coventry University, w czasie oglądania strasznych filmów wzrasta też liczba aktywnych przeciwciał, jeśli więc jest to początek grypy, szybciej wyzdrowiejesz.

REKLAMA

fot. g-stockstudio 2014/shutterstock.com fot. g-stockstudio 2014/shutterstock.com

Weź aspirynę

O 18 procent zmniejszysz ryzyko zachorowania na raka skóry , jeśli regularnie bierzesz aspirynę. Inne niesteroidowe leki przeciwzapalne zmniejszają ryzyko o 15%. Jeśli więc wybierasz się na spóźnione wakacje do ciepłych krajów, weź ze sobą opakowanie aspiryny.

WH 09/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij