Z czym nie łączyć alkoholu i inne ciekawostki zdrowotne

Dlaczego energetyki i alkohol to ryzykowne połączenie? Jaki wpływ na nasz organizm mają horrory? Co możesz zyskać łykając regularnie aspirynę? Przed Tobą garść ciekawostek dotyczących zdrowia.

kobiety fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Nie mieszaj

Lubisz na imprezie pomieszać alkohol z napojem energetycznym? To zdradliwa strategia. Kofeina zawarta w energetykach w pewien sposób „oszukuje” mózg i wydaje Ci się, że jesteś trzeźwiejsza, niż jesteś.

Efekt? Zapewne nic strasznego się nie stanie, ale...wg pisma „Addictive Behaviors” ludzie, którzy piją taki zestaw, upijają się niemal do nieprzytomności 3 razy częściej niż ci, którzy piją alkohol bez kofeiny.Dodatkowo, dwa razy częściej zdarza im się lądować w łóżku z przypadkowym facetem, a później się z nim obudzić. Ała.  

Zobacz także, jaki wpływ na nasze zdrowie i urodę ma alkohol oraz poznaj 4 sposoby na kaca.

kobiety fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Nie przestrasz się i wyzdrowiej

Znów Cię boli głowa i facet naburmuszony włączył sobie horror? Dołącz do niego. Po pierwsze, wzrost ciśnienia krwi i poziomu  endorfin podczas oglądania może sprawić, że ból głowy przejdzie.

Po drugie – jak wykazali uczeni z Coventry University, w czasie oglądania strasznych filmów wzrasta też liczba aktywnych przeciwciał, jeśli więc jest to początek grypy, szybciej wyzdrowiejesz.

fot. g-stockstudio 2014/shutterstock.com fot. g-stockstudio 2014/shutterstock.com
fot. g-stockstudio 2014/shutterstock.com

Weź aspirynę

O 18 procent zmniejszysz ryzyko zachorowania na raka skóry , jeśli regularnie bierzesz aspirynę. Inne niesteroidowe leki przeciwzapalne zmniejszają ryzyko o 15%. Jeśli więc wybierasz się na spóźnione wakacje do ciepłych krajów, weź ze sobą opakowanie aspiryny.

WH 09/2015

Zobacz również:
REKLAMA