[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Wpływ jogi na IQ i inne ciekawostki o mózgu

W jaki sposób joga wpływa na nasze IQ? Dlaczego mózg nie lubi soli? Czy życie w udanym związku wpływa na relacje w pracy? Dlaczego aronia powinna na stałe zagościć w naszym jadłospisie? Oto garść ciekawostek dotyczących pamięci i koncentracji.

joga fot. shutterstock.com

Pomyśl o jodze

Spośród różnych dyscyplin sportowych, takich jak aerobik, jogging czy joga, to ta ostatnia jest królową IQ. Naukowcy z University of Illinois przebadali poziom skupienia u młodych kobiet tuż po treningu. Te, które ćwiczyły jogę, wypadły najlepiej.

Naukowcy uważają, że to zasługa połączenia ćwiczeń oddechowych z medytacyjnymi oraz faktu, że joga poprawia gospodarkę neurohormonalną mózgu.

Zobacz także, jak wygląda sesja jogi oraz jakie są pozostały zalety tej dyscypliny sportowej.

REKLAMA

REKLAMA

fot. Melica 2015/shutterstock.com fot. Melica 2015/shutterstock.com

Mózg nie lubi soli

Wystarczy, że każdego dnia obniżysz spożycie soli (również tej w puszkach i wszystkich przetworzonych produktach) z 9 g do 3 g dziennie, a nie tylko zmniejszysz bóle głowy o 31%, lecz znacznie obniżysz ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Spróbuj zamienić sól na zioła: imbir, bazylia czy tymianek mają silny aromat, który zminimalizuje apetyt na słone.

REKLAMA

para, związek fot. shutterstock.com

Relacje w pracy

Według naukowców z Florida State University masz o 33% lepsze relacje w pracy, jeśli tworzysz udany związek poza nią. A jeśli nie masz tyle szczęścia? Od czego są szczere przyjaciółki?

REKLAMA

REKLAMA

aronia fot. shutterstock.com

Młoda głowa

Aronia to najlepsza przyjaciółka Twojej pamięci i koncentracji. Badania przeprowadzone w 2002 roku na amerykańskich pilotach pokazały, że spożywanie jej w postaci świeżych lub kandyzowanych owoców lub w dżemach i sokach znacznie poprawia ukrwienie mózgu, korzystnie wpływa na koncentrację i procesy związane z pamięcią.

WH 01-02/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij