[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Wpływ japonek na zdrowie i inne ciekawostki zdrowotne

Do czego może doprowadzić chodzenie w japonkach? O czym świadczy pieczenie podczas sikania? Co mają wspólnego tabletki antykoncepcyjne z kontuzją więzadła krzyżowego? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną porcję ciekawostek dotyczących zdrowia. 

japonki fot. shutterstock.com

Zostaw japonki

Gdyby organizowano konkurs na najzdrowsze obuwie, japonki z pewnością nie miałyby szans. Chodząc w takich klapkach, ryzykujesz przeciążeniem ścięgien i mięśni stawu skokowego. Konieczność ciągłego zginania palców może pro wadzić do bolesnego zapalenia ścięgien palców, a ułatwiony kontakt z podłożem zwiększa ryzyko zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Sprawdź także, jak dbać o stopydobrać odpowiednie buty.

REKLAMA

REKLAMA

kobieta, walizka, podróż, bagaż emocjonalny fot. shutterstock.com

Bezpieczny lot

Pół roku czekasz na wymarzone wakacje, a następnego dnia po przylocie do kurortu jesteś chora. Znasz ten scenariusz? Bardzo możliwe, że złapałaś infekcję w samolocie. Wystarczy kichający lub kaszlący facet w fotelu obok lub zasmarkane dziecko, by w suchym powietrzu na pokładzie złapać przeziębienie.

Weź ze sobą maseczkę chirurgiczną (jeśli sąsiad kaszle, nie krępuj się, tylko ją załóż – jedziesz wypocząć, nie chorować) oraz chusteczki antybakteryjne, którymi przetrzesz dłonie po powrocie z toalety. Jak wyliczył serwis travelmath.com, najwięcej bakterii i wirusów w samolocie jest na guziku spłuczki.  

REKLAMA

miejsca intymne, ginekolog, pochwa, wagina fot. shutterstock.com

Gdy piecze

Piecze Cię, gdy sikasz? Zapewne to bakteryjna infekcja dróg moczowych (ZUM). Leczy się to zwykle antybiotykiem, ale możesz też zapytać lekarza, czy nie wystarczy zwykły ibuprofen. Jak donosi „Pharmaceutical Journal”, u 2/3 kobiet z łagodną infekcją wystarczyło przez 3 dni podawać ten środek przeciwbólowy, by objawy ustąpiły.  

REKLAMA

REKLAMA

tabletki antykoncepcyjne, antykoncepcja fot. shutterstock.com

22

Jak donosi pismo "Medicine & Science in Sport & Excercise", w grupie młodych kobiet z kontuzją więzadła krzyżowego (ACL) te, które brały hormonalne pigułki antykoncepcyjne, wymagały interwencji chirurgicznej o 22% rzadziej niż te, które pigułek nie łykały.  

WH 07-08/2016

Produkty z kategorii: japonki znajdziesz w sekcji WH Zakupy: japonki na obcasie

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij