[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Wpływ hiszpańskiego na pewność siebie i inne ciekawostki o mózgu

Jak język hiszpański wpływa na naszą asertywność i pewność siebie? Czy publikowanie poglądów na portalach społecznościowych może zaszkodzić w karierze? Jaki jest skuteczny sposób na stres? Oto kolejna garść ciekawostek o pracy mózgu.

fot. shutterstock.com

Hasta la vista!

Jesteś nieśmiała, wycofana i mało asertywna? Zapisz się na kurs języka hiszpańskiego. Z badań opublikowanych w „Journal of Consumer Research” wynika, że przestawienie się na inny język może uruchamiać w nas odmienne cechy osobowości. Kobiety biorące udział w badaniach mówiły po angielsku i hiszpańsku. Gdy przestawiały się na język hiszpański, uznawały się za bardziej ekstrawertyczne i asertywne niż w języku angielskim.  

Nie tylko hiszpański język, ale i hiszpański taniec flamenco potrafi uruchomić w nas pokłady odwagi, energii i seksapilu.  

Sprawdź także, jakie są inne sposoby na większą pewność siebie i asertywność w pracy.

REKLAMA

fot. shutterstock.com

Kolory do pracy

Pomarańcza: „Ludzie pracują efektywniej w pokojach o pomarańczowych ścianach” – mówi Mark Wentworth, psycholog zajmujący się wpływem koloru na psychikę.

Żółty: jeśli chcesz zwrócić uwagę szefa, oddaj mu raport w żółtych okładkach. Żółty poprawia koncentrację i przyciąga uwagę. Warto sprawić sobie też żółty terminarz.

Zielony: postaw na zieleń na monitorze. Badania wskazują, że zielony kolor faktycznie uspokaja i sprawia, że czujemy się bezpiecznie.

 

telefon, tablet fot. shutterstock.com

Uważaj, co publikujesz

Średnio 10% kandydatów do pracy marnuje swoją szansę, mimo doskonałego CV, przez rzeczy, które publikuje w sieci. Tak, pracodawcy zaglądają na FB i niekonwencjonalne poglądy mogą ich zrazić.

 

smutna kobieta, ból głowy, smutek, zmęczenie fot. shutterstock.com

Pomartwię się od 15.00 do 15.15

Pamiętacie, jak Scarlett O'Hara z „Przeminęło z wiatrem” radziła sobie z problemami? Mówiła: „Pomyślę o tym jutro”. Okazuje się, że intuicyjnie trafiła w punkt. W magazynie „Psychotherapy and Psychosomatics” czytamy, że najskuteczniej radzą sobie ze stresem te osoby, które przeznaczają sobie konkretny czas na „przemielenie” problemu, zamiast mieć go w głowie przez cały dzień.  

WH 04/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij