[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Women's Health

  • Zdrowie

  • Witaminy - kiedy nadmiar Ci zaszkodzi? Plus inne ciekawe fakty o zdrowiu [WH NEWS]

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Witaminy - kiedy nadmiar Ci zaszkodzi? Plus inne ciekawe fakty o zdrowiu [WH NEWS]

W telewizji wciąż widzisz reklamy różnych pigułek, które obiecują cuda. Nie wierz im bezgranicznie. Oto pięć witamin i minerałów, których wcale nie musisz brać, o ile nie masz stwierdzonych niedoborów.

witaminy fot.shutterstock.com

Nie daj się zwieść reklamom. Na które suplementy uważać?

W telewizji wciąż widzisz reklamy różnych pigułek, które obiecują cuda. Nie wierz im bezgranicznie. Oto pięć witamin i minerałów, których wcale nie musisz brać, o ile nie masz stwierdzonych niedoborów.

  • Wapń w postaci suplementu niekoniecznie wzmacnia kości- zamiast tego może zwiększać ryzyko miażdżycy.
  • Suplementy z wit. E miały chronić przed rakiem, chorobami serca i Alzheimerem. Niestety, wygląda na to, że wcale tak nie działają
  • Jod może być niebezpieczny dla Twojej tarczycy. Zanim zaczniesz coś łykać, skonsultuj to z lekarzem – najlepiej endokrynologiem.
  • Żelazo. Jeśli nie masz stwierdzonego niedoboru, nie sięgaj po suplementy – nadmiar żelaza może uszkodzić wątrobę i trzustkę.
  • Witamina B6 w zasadzie jest rozpuszczalna w wodzie i trudno ją przedawkować, ale jeśli przesadzisz, ryzykujesz uszkodzeniem nerwów.

Jak długo spać? Optymalny czas to...

9 godzin snu to za dużo. Uczeni z Boston University Medical Center odkry li, że ludzie, którzy regularnie sypiają dłużej niż 9 godzin na dobę, są bardziej narażeni na problemy z pamięcią.

REKLAMA

Inne ważne potrzeby :) 

Jedz pięć posiłków dziennie, śpij 7-8 godzin i myj zęby 2 minuty. A jak często trzeba sikać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Większość ludzi sika 6-7 razy na dobę, ale dużo zależy od tego, ile dziś wypiłaś płynów i ile ich wypociłaś.

Najważniejsze, żeby sikać nie rzadziej niż co 4 godziny. Dłuższe powstrzymywanie (za dnia - w nocy wygląda to inaczej) zwiększa ryzyko zakażeń bakteryjnych. Trzymanie moczu „na siłę” w pęcherzu może też osłabić mięśnie pęcherza i później trudno Ci będzie opróżnić go do końca.

Zaproś wątrobę na kawę

Kawa ma ostatnio dobrą passę. Co chwila w serwisach z doniesieniami naukowymi znajdujemy kolejne informacje o jej dobroczynnych właściwościach.

Niedawno w piśmie „British Medical Journal Open” ukazały się wyniki badań, z których wynika, że wypijanie filiżanki kawy dziennie zmniejsza ryzyko nowotworu wątroby o 20%, a wypijanie 5 filiżanek dziennie aż o 50%.

Co ważne, według autorów badania kawa zmniejsza ryzyko rozwoju raka również u ludzi, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka – np. są zakażeni WZW B lub C).

Przeczytaj także: Mózg w formie [dieta dla mózgu, aplikacje na pamięć i koncentrację]

(WH 07/2017)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij