W trosce o zdrowy sen – zobacz, dlaczego warto postawić na materace medyczne

Bywa, że jakość naszego snu pozostawia wiele do życzenia. Śpimy za krótko, często na niewygodnych łóżkach czy materacach, które wybieramy niemal bez zastanowienia. Warto to zmienić, bo odpowiedni materac może być skutecznym rozwiązaniem, gdy pojawiają się kłopoty ze snem lub dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Producent

Higiena snu to coś więcej niż przesypianie całej nocy. Równie ważne jest to, na czym śpimy i jak dzięki temu czujemy się rano. Przekonanie, że materace medyczne są przeznaczone dla osób cierpiących z powodu poważnych chorób jest tak samo powszechne, jak nieprawdziwe. Na szczęście Grupa Hilding Anders postanowiła złamać ten stereotyp i wprowadziła na rynek medyczną markę własną SleepMed, a wraz z nią linię materacy ortopedycznych. Czemu warto zwrócić na nie uwagę?

Kluczowa rola ergonomii

Odpowiednio dobrany materac to przede wszystkim właściwy stopień twardości i optymalne dopasowanie do sylwetki użytkownika. Materace SleepMed zostały zaprojektowane tak, by jak najlepiej dostosowywać się do anatomii ciała, a ich 7 stref podparcia odciąża poszczególne partie mięśni. Modele Comfort, PremiumSupreme są szczególnie komfortowe i elastyczne dzięki wypełnieniu piankami VitaRest® i VPPHR. Oznacza to, że idealnie dopasowują się do kształtu ciała i gwarantują najwyższą jakość odpoczynku. Takie wsparcie podczas snu może pozytywnie wpływać na regenerację organizmu, a dodatkowo zapobiegać powstawaniu i pogłębianiu się wad postawy – zdrowszy sen to mniejsze ryzyko dolegliwości odkręgosłupowych.

Higiena na najwyższym poziomie

Jeśli przyjrzeć się materacom SleepMed z bliska, można dostrzec wiele innowacyjnych rozwiązań, które wynikają ze szczególnej dbałości o higienę i bezpieczeństwo. To nie tylko produkty wykonane ze sprawdzonych, hipoalergicznych materiałów, ale także gwarancja, że materac został stworzony tak, by jak najlepiej odprowadzać wilgoć i zachować swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu bakterie i grzyby nie rozwijają się, a materac pozostaje czysty i suchy. Hilding w swojej filozofii dba także o to, by w trakcie produkcji nie wykorzystywać szkodliwych środków chemicznych i toksycznych materiałów, dlatego materace SleepMed zapewniają, oprócz komfortu termicznego, bezpieczeństwo użytkowania.

Producent
Materac SleepMed Comfort

Nowoczesne rozwiązania

Szczególnie elastyczne materace piankowe to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie najwyższy komfort. Dla tych, którzy potrzebują silniejszego wsparcia, marka SleepMed przygotowała innowacyjne połączenie: materace hybrydowe, które wypełnione są pianką i dodatkowo wzmocnione tradycyjnymi sprężynami. Modele Hybrid Premium i Hybrid Supreme to równowaga między wygodą i skutecznym podparciem ciała w czasie snu.

Producent
Materac SleepMed Hybrid Premium

Grupa Hilding Anders zadbała o to, by parametry materacy zostały nie tylko doskonale opracowane, ale również certyfikowane. Wszystkie produkty, w tym SleepMed i nowoczesne materace Curem, posiadają Znak Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Dzięki temu na rynek trafiają materace najwyższej jakości, sprawdzone i bezpieczne, których wyjątkowe właściwości zostały odpowiednio przetestowane, a następnie potwierdzone. To szczególnie ważne, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że wybrany produkt będzie służył nam przez kolejne lata, jego parametry pozostaną niezmienne, a my będziemy mogli cieszyć się najważniejszym: zdrowiem i lepszym samopoczuciem każdego dnia.

Zobacz również:
Gogle pływackie w wersji smart uczynią odbijanie się od ściany do ściany najbardziej ekscytującą podróżą po formę.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ