[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Uzależnienie od leków: objawy

Czasami przesada z dawką to nie wynik myśli samobójczej ani bezmyślności, lecz oznaka, że zaczynasz się uzależniać. Uzależnienie od leków, zwłaszcza od przeciwbólowych i przeciwdepresyjnych, zdarza się zaskakująco często. Najczęściej też trudno wychwycić moment, gdy lek staje się już nałogiem. Zobacz, jak rozpoznać pierwsze symptomy uzależnienia i objawy przedawkowania. 

leki fot. Getty Images

Wzrost tolerancji

Zauważyłaś, że aby lek działał tak jak wcześniej, musisz zwiększać dawkę.

REKLAMA

Dodatkowe dawki

Według zaleceń powinnaś wziąć kolejną tabletkę dopiero przed snem, ale bierzesz już po podwieczorku.

Częstsze zakupy

To opakowanie starczało Ci zwykle na dwa tygodnie, a Ty już po 10 dniach widzisz dno buteleczki i albo idziesz do apteki, albo – jeśli to lek na receptę – do innego lekarza.

Zmiana zastosowania

Dostałaś lek na określoną dolegliwość, ale zaczynasz go brać w innych okolicznościach. Np. lek przeciwbólowy bierzesz przed prezentacją, bo zauważyłaś, że nie tylko łagodzi ból, ale również nieco Cię uspokaja.  

Czyżbym przesadziła?

Objawy przedawkowania mogą być różne, ale jeśli po zażyciu leków zauważysz u siebie lub u kogoś bliskiego któryś z tych objawów, natychmiast szukaj pomocy.

1. Zwolniony lub utrudniony oddech.

2. Zwolnienie bicia serca.

3. Trudności z obudzeniem.

4. Utrata przytomności.

5. Pomniejszone źrenice.

6. Sine usta lub paznokcie.

7. Zimna i spocona skóra.

Zobacz także, jak łykać pigułki, żeby nie przedawkować, co może się stać, jeśli zażyjesz za dużą dawkę i sprawdź, kiedy aspiryna szkodzi.

WH 09/2016

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij