[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Udany związek: 3 afrodyzjaki

Żadnych prochów! Najlepsze afrodyzjaki produkuje nasze własne ciało. Medalowa trójka to dopamina, noradrenalina i fenyloetyloamina. Zobacz, jak działają te hormony i w jaki sposób podnieść ich poziom w organizmie.

para fot. shutterstock.com

Dopamina

Dopamina to stymulant – daje Ci napęd do tego, aby np. przez całą noc świetnie się bawić w klubie, ale również wpływa na Twoje libido w nieco inny sposób niż testosteron. Sprawia, że kojarzy się na dłuższy czas z jedną osobą.

REKLAMA

Ten neuroprzekaźnik podwyższa ciśnienie krwi i tętno, co odczuwasz jako ekscytację. Zgodnie z tym, co mówi dr Eric Braverman, dieta bogata w białko podnosi poziom dopaminy. Uwzględnij proteiny w każdym z trzech głównych posiłków, aby utrzymać stan zakochania.

Noradrenalina

Hormon, który stymuluje krążenie i uwalnianie glukozy, jest jednocześnie odpowiedzialny za psychiczne pożądanie. Podnosi zdolność do przechowywania i przypominania sobie faktów, dzięki czemu doskonale pamiętasz każdą chwilę z początku znajomości. A to sprawia, że czas spędzony z partnerem wydaje Ci się barwny i niezwykły.

Fenyloetyloamina

Związek odpowiedzialny za różowe okulary zakochanych. Chemicznie podobny do amfetaminy – wywołuje euforię i miłosne ogłupienie. Występuje również w produktach spożywczych, m.in. czekoladzie (ale trzeba zjeść naprawdę dużo). Stosunkowo najłatwiej ją uzyskać, wspólnie biegając, bo to ona jest odpowiedzialna za „euforię biegacza”.  

Zobacz, jak zacząć biegać – poznaj nasze wskazówki dla początkujących biegaczek.

WH 06/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij