Twoja sypialnia: zagrożenia, o których możesz nie mieć pojęcia

Roztocza w pościeli? Pewnie słyszałaś już o tych paskudach, ale czy wiesz, że niebezpieczne dla Twojego organizmu szkodniki i toksyny, które mogą wywoływać alergię czają się także w innych miejscach. Dowiedz się, jak oczyścić sypialnię.

mieszkanie, dom, przeprowadzka fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Chociaż mówi się, że sercem domu jest kuchnia, tak naprawdę to w sypialni spędzasz najwięcej czasu. Jeśli zależy Ci na optymalnej kondycji Twojego organizmu, powinnaś w łóżku spędzać 8 godzin dziennie.

Jednak jeśli chodzi o dobry sen nie liczy się tylko czas, ale i jakość. Dlatego też pomożemy Ci się uporać z bezsennością i wybrać najlepszą pozycję do spania (dzięki czemu zniwelujesz różne dokuczliwe bóle).

Na tym nie koniec. Poniżej podajemy zagrożenia, z których mogłaś sobie nawet nie zdawać sprawy i sposoby, by się z nimi uporać. W końcu w sypialni masz regenerować siły, a nie zatruwać swój organizm.

Łóżko

Roztocza lubią przespać się w Twoim łóżku, bo jest tam mnóstwo naskórka – ich przysmaku. Badacze z Ohio State University policzyli, że w jednym materacu może żyć nawet 10 mln roztoczy.

Według innych badań, po dwóch latach użytkowania roztocza stanowią już 10% masy poduszki. Rozwiązanie? Kup pościel, którą można prać, i pierz regularnie w temperaturze 90 stopni.

ZOBACZ TEŻ: Mapa marzeń - jak ją zrobić?

Nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza to świetna sprawa, zwłaszcza w sezonie grzewczym, gdy powietrze w mieszkaniach jest przesuszone. Jednak musisz pamiętać o jego regularnym oczyszczaniu, bo zaniedbany nawilżacz oprócz wody rozpyla również zarodniki pleśni, które są silnym alergenem. Co tydzień wyszoruj wszystkie części nawilżacza rozcieńczoną wodą utlenioną.

Z trującej sypialni mogłabyś teoretycznie uciec do innego pomieszczenia, ale tam także czekają na Ciebie szkodliwe substancje. Jakie? Sprawdź dom pod lupą WH.

Poznaj także 12 patentów na błysk, czyli nieoczywiste sposoby na sprzątanie.

Zobacz również:
REKLAMA