[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Twoja sypialnia: zagrożenia, o których możesz nie mieć pojęcia

Roztocza w pościeli? Pewnie słyszałaś już o tych paskudach, ale czy wiesz, że niebezpieczne dla Twojego organizmu szkodniki i toksyny, które mogą wywoływać alergię czają się także w innych miejscach. Dowiedz się, jak oczyścić sypialnię.

mieszkanie, dom, przeprowadzka fot. shutterstock.com

Chociaż mówi się, że sercem domu jest kuchnia, tak naprawdę to w sypialni spędzasz najwięcej czasu. Jeśli zależy Ci na optymalnej kondycji Twojego organizmu, powinnaś w łóżku spędzać 8 godzin dziennie.

Jednak jeśli chodzi o dobry sen nie liczy się tylko czas, ale i jakość. Dlatego też pomożemy Ci się uporać z bezsennością i wybrać najlepszą pozycję do spania (dzięki czemu zniwelujesz różne dokuczliwe bóle).

REKLAMA

Na tym nie koniec. Poniżej podajemy zagrożenia, z których mogłaś sobie nawet nie zdawać sprawy i sposoby, by się z nimi uporać. W końcu w sypialni masz regenerować siły, a nie zatruwać swój organizm.

Łóżko

Roztocza lubią przespać się w Twoim łóżku, bo jest tam mnóstwo naskórka – ich przysmaku. Badacze z Ohio State University policzyli, że w jednym materacu może żyć nawet 10 mln roztoczy.

Według innych badań, po dwóch latach użytkowania roztocza stanowią już 10% masy poduszki. Rozwiązanie? Kup pościel, którą można prać, i pierz regularnie w temperaturze 90 stopni.

Nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza to świetna sprawa, zwłaszcza w sezonie grzewczym, gdy powietrze w mieszkaniach jest przesuszone. Jednak musisz pamiętać o jego regularnym oczyszczaniu, bo zaniedbany nawilżacz oprócz wody rozpyla również zarodniki pleśni, które są silnym alergenem. Co tydzień wyszoruj wszystkie części nawilżacza rozcieńczoną wodą utlenioną.

Z trującej sypialni mogłabyś teoretycznie uciec do innego pomieszczenia, ale tam także czekają na Ciebie szkodliwe substancje. Jakie? Sprawdź dom pod lupą WH.

Poznaj także 12 patentów na błysk, czyli nieoczywiste sposoby na sprzątanie.

WH 06/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij