[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Trujący salon: zagrożenia w Twoim domu [sprawdź, co Cię truje]

Swoje mieszkanie traktujesz jak twierdzę, ale czy jesteś bezpieczna w domu? Uważaj, bo może się okazać, że Twoja twierdza jest tak naprawdę śmiertelną pułapką. Sprawdź, gdzie czają się największe zagrożenia. Bierzemy Twój salon pod lupę.

salon, dom, mieszkanie Na kanapie siedzi leń i się truje cały dzień.

Ostatnio podczas przebywania w domu miewasz zawroty głowy, stale czujesz jakiś nieprzyjemny zapach, często boli Cię głowa, a po wejściu do mieszkania zaczynasz kichać lub czujesz się dziwnie osłabiona?

Uważaj, bo może okazać się, że dom, który miał być Twoja twierdzą, tak naprawdę zamienia się w śmiertelna pułapkę. Podpowiadamy, gdzie szukać najczęstszych zagrożeń. Na pierwszy ogień idzie salon.

REKLAMA

1. Dywan

Prawdziwa kopalnia odchodów roztoczy, które są bardzo silnymi alergenami. Jeśli zauważyłaś, że za każdym razem, gdy masz kontakt z kurzem, zaczynają Cię swędzieć oczy i skóra, a z nosa cieknie, prawdopodobnie masz alergię. Najlepsze rozwiązanie to rezygnacja z dywanu. No i oczywiście wizyta u alergologa.

2. Kanapa

Jeśli masz w salonie starą, wyprodukowaną przed 2004 rokiem kanapę, bardzo prawdopodobne jest, że zastosowana w niej pianka poliuretanowa (miękka gąbka w siedzisku i na oparciach) uwalnia stale szkodliwe związki z grupy PBDE, które zaburzają gospodarkę hormonalną i mogą utrudniać koncentrację oraz zapamiętywanie.

3. Podłoga

Jeśli masz w domu podłogę z drewna lub płyt pilśniowych położoną w latach 1965-1993, sprawdź, czy nie była zakonserwowana toksycznym xylamitem. Jeśli tak – najlepiej wymień posadzkę, a jeśli to niemożliwe, zabezpiecz ją zestawem do neutralizacji. Jak wykryć obecność xylamitu? Nosem. Nieprzyjemny zapach wraca.

Mogłabyś uciec z trującego salonu do innego pomieszczenia, ale tam także czekają na Ciebie szkodliwe substancje. jakie Sprawdź dom pod lupą WH.

Poznaj także 12 patentów na błysk, czyli nieoczywiste sposoby na sprzątanie.

WH 06/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij