[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Trujące toksyny: jak je wykurzyć z domu?

Kazanie gościom ściągać buty i zostawianie ich w samych skarpetkach jest nieeleganckie. Ale czy wiesz, że dzięki temu zmniejszysz ilość szkodliwych i alergennych pyłków aż o 80%? Sprawdź, jak odkurzać, by wykurzyć z domu jak najwięcej szkodliwych toksyn.

odkurzacz odkurzanie, sprzątanie Wykurz z domu wszystkie szkodniki, pyłki i inne paskudztwa!

Chcesz chronić się przed szkodliwymi toksynami. Sprawdź zatem, dwie wskazówki dotyczące odkurzania i wymieć z domu alergenne pyłki.

1. Wycieraczka

REKLAMA

Jeśli cierpisz na alergię sezonową, musisz ograniczyć ilość pyłków, które dostają się do Twojego mieszkania. Oprócz nieotwierania okien za dnia i w wietrzne wieczory, pamiętaj o zdejmowaniu butów. Gdy zmusisz wszystkich domowników do pozbywania się obuwia tuż za drzwiami, zmniejszysz ilość pyłków w domu nawet o 80%.

Najlepiej połóż dywanik tuż przy drzwiach i tam zostawiaj buty. I odkurzaj go jak najczęściej. Oczywiście odkurzaczem z filtrem HEPA (10 i więcej), który potrafi zatrzymać niemal 100% alergenów.

2. Odkurzacz

Skoro już o odkurzaczu mowa, to pamiętaj, że chociaż ma on służyć do sprzątania, to sam również musi być czyszczony. Jak donosi pismo „Applied and Environmental Microbiology”, 46% odkurzaczy wydmuchuje powietrze z grzybami, w tym z infekującym płuca Aspergillus.

Jeśli Twój odkurzacz nie ma filtra HEPA, możesz kupić uniwersalny wkład HEPA i samodzielnie dopasować do ramki w swoim odkurzaczu. Filtry trzeba regularnie czyścić z sierści włosów i większych drobin kurzu (zmywalne można myć pod bieżącą wodą). Warto wymieniać filtr mniej więcej raz do roku.

A jakie zagrożenia czekają na Ciebie w innych pomieszczeniach? Sprawdź dom pod lupą WH i uchroń siebie i swoich najbliższych przed szkodliwymi substancjami.

Poznaj także 12 patentów na błysk, czyli nasze niecodzienne (ale skuteczne) sposoby na sprzątanie.

WH 06/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij