[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.6

Tatuaż: jak wybrać wzór i przygotować się do tatuowania?

Chcesz zrobić sobie tatuaż? OK. Ale zanim zdecydujesz się na wizytę w salonie, przeczytaj tę instrukcję. Podpowiadamy, jak wybrać wzór tatuażu, kolor i miejsce oraz jak przygotować się do zabiegu i jak wygląda pielęgnacja już po sesji kłucia.

tatuaż fot. shutterstock.com

W USA do posiadania tatuażu przyznaje się co czwarty mieszkaniec, w Polsce fala popularności takiego ozdabiania ciała dopiero wzbiera – według badań Grupy IQS tatuaż ma 9% Polaków między 15. a 50. rokiem życia. Gdyby ograniczyć tę grupę do ludzi poniżej trzydziestki, prawdopodobnie odsetek ten wzrósłby znacznie.

Niestety, im więcej ludzi robi sobie tatuaż, tym więcej dokonuje nieprzemyślanych wyborów i w rezultacie trafi a do gabinetów, gdzie tatuaże się usuwa lub poprawia. Wg danych American Society for Dermatologic Surgery w USA liczba pacjantów zgłaszających się do lekarzy, by usunąć tatuaż, wzrasta co roku o 50%.

REKLAMA

Jeśli właśnie przymierzasz się do pierwszego lub kolejnego tatuażu, sprawdź, jak się przygotować i co wziąć pod uwagę, wybierając miejsce i czas akcji.

Wzór tatuażu

Do tatuażu podchodź tak, jak podchodzisz do zakupu samochodu. Zanim wejdziesz do salonu, poszperaj w necie, posprawdzaj opinie na forach, a jeszcze lepiej wybierz tego artystę, którego polecą Ci znajomi, którzy już u niego byli. Taka osobista rekomendacja jest najlepsza. Przejrzyj jego prace i zastanów się, czy ten styl Ci odpowiada i czy z wykonanymi przez niego tatuażami nie dzieje się nic złego.

Jeszcze lepszym pomysłem jest wybranie się na konwent tatuażystów, które odbywają się cyklicznie w większych miastach w Polsce (sprawdź na stronie tattookonwent.pl). Tam jest okazja do zapoznania się z twórczością artystów z innych ośrodków i praktycznie niewyczerpane źródło inspiracji. Pamiętaj, że tatuaż będzie zdobił Twoje ciało do końca życia, więc nawet jeśli trzeba pojechać gdzieś daleko, żeby zrobić ten naprawdę idealny, to warto.

1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij