Tani lek na migrenę [WH News]

Mamy dla Ciebie świeżą porcję newsów. Idealne do kawy.

Shutterstock.com

Jak donosi „The American Journal of Medicine”, zwykła aspiryna (czyli kwas acetylosalicylowy) w dawce 900-1300 mg – podana gdy tylko pojawią się pierwsze objawy migreny – pozwala skutecznie złagodzić ból. Aspiryna jest o wiele tańsza niż przepisywane przez lekarza specjalistyczne leki. Może to być też jedyny lek, który jest pod ręką. Oczywiście warto skonsultować to z lekarzem (lub farmaceutą).

ZOBACZ TEŻ: 5 nietypowych zastosowań Aspiryny

Fake news: koronawirus został sztucznie spreparowany w chińskim albo amerykańskim laboratorium

Nie ma na to żadnych dowodów, a jest wręcz przeciwnie. Międzynarodowy zespół naukowców (m.in. z Australii, USA i Wielkiej Brytanii) przeanalizował dokładnie budowę wirusa i wykluczył możliwość, by powstał on w wyniku inżynierii genetycznej. Co więcej – ryzyko pojawienia się kolejnego wirusa, którzy może przeskoczyć ze świata zwierząt na człowieka i wywołać epidemię, jest znane od lat. Np. już w 2007 roku na łamach pisma „Clinical Microbiology Research” pojawiały się ostrzeżenia, że najprawdopodobniej dojdzie do kolejnych epidemii wywołnych przez koronawirusy, nie wiadomo tylko, kiedy. To znaczy teraz już wiadomo. Teraz.

Fakt: Koronawirus SARS-CoV-2 powstał w wyniku naturalnych procesów.

Mózg lubi fitness

Uczeni zrzeszeni w European College of Neuropsychopharmacology – po przeanalizowaniu danych z wielu badań, w tym skanów mózgu dużej ilości ludzi – odkryli, że sprawność i kondycja fizyczna mają korzystny wpływ na budowę mózgu i jego działanie. Wniosek jest jeden: jeśli chcesz szybciej rozwiązywać problemy zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, podejmować lepsze decyzje i lepiej rozumieć świat, musisz się ruszać. Same krzyżówki i zagadki to dla mózgu za mało.

Sposób na smutek

Czujesz wszechogarniający smutek? Spróbuj skorzystać z rady autorów artykułu opublikowanego w „Journal of Consumer Psychology”. Przeprowadzili oni eksperyment na ochotnikach i odkryli, że ci, którzy spróbowali wyobrazić sobie smutek jako żywą postać, którzy go spersonifikowali, zaczęli się czuć lepiej. Uczeni przypuszczają, że mechanizm polega na tym, iż takie uczłowieczenie negatywnego uczucia zwiększa dystans i pozwala je odsunąć od siebie. Na początek możesz zacząć sobie wyobrażać, że Twój smutek ma na twarzy maskę ze smutną buźką. Z czasem pojawi się uśmiech.

Porody w wodzie

Jeżeli jesteś w ciąży i zastanawiasz się nad sposobem porodu, możesz spokojnie decydować się na taki w wodzie. Po pierwsze, jest mniej bolesny, po drugie, trwa zazwyczaj krócej niż tradycyjny. Wiele kobiet i położników obawia się jednak, że poród w wodzie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań. Uczeni z University of Michigan porównali 397 porodów w wodzie z 2000 porodów „lądowych” i wykazali, że te wodne są równie bezpieczne.

Zobacz również:
REKLAMA