[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Tabletki przeciwbólowe: czy są bezpieczne? [opinia eksperta]

Gdy odczuwasz ból głowy, chcesz jak najszybciej się go pozbyć, więc sięgasz po pierwszą lepszą tabletkę przeciwbólową. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, czy to bezpieczne? Czy istnieją pigułki, których powinnaś unikać? O opinię poprosiłyśmy naszego eksperta.

tabletki przeciwbólowe niebezpieczne

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – prof. Wojciech Kasprzak, założyciel Gabinetu Lekarskiego i Zakładu Fizykoterapii Salus w Poznaniu.

Jeśli Ty również chcesz nas o coś zapytać lub masz do nas jakąś sprawę, zajrzyj na nasz oficjalny profil na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawimy bez odpowiedzi!

REKLAMA

Czy są tabletki przeciwbólowe, których trzeba unikać?

Tabletki przeciwbólowe zmniejszają wrażliwość receptorów bólowych i hamują przewodzenie sygnałów do mózgu. „Dlatego, jeśli korzystasz z nich częściej niż 2 razy dziennie, to sygnał, że czym prędzej należy wybrać się do lekarza – mówi prof. Wojciech Kasprzak, założyciel Gabinetu Lekarskiego i Zakładu Fizykoterapii Salus w Poznaniu. – Być może to poważniejszy problem, który wymaga leczenia”.

Mało prawdopodobna jest reakcja alergiczna na tego typu środki. Bardziej problematyczny jest ich niekorzystny wpływ na żołądek. „Tabletki przeciwbólowe pobudzają śluzówkę, a ich częste przyjmowanie może prowadzić do zgagi, a nawet choroby wrzodowej”.

Pamiętaj też, że nie jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku migrenowych bólów głowy. I pij dużo wody, bo często ból głowy wynika z niedoboru płynów.

Jeśli nie do końca przepadasz za smakiem wody, przyda się kilka pomysłów na poprawę smaku wody mineralnej. A jeśli chciałabyś poradzić sobie bez pigułek, sprawdź nasze domowe sposoby na ból głowy bez tabletek.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij