Stymulacja laserem
Laser emituje ściśle określone impulsy wiązki światła. Są one na tyle specyficzne, że stymulują komórki do produkcji nowego kolagenu – głównego składnika tzw. rusztowania pochwy. Dzięki temu błona śluzowa ulega odbudowie i rewitalizacji, a pochwa odzyskuje prawidłowe nawilżenie. Warto jednak wiedzieć, że organizm kobiety potrzebuje trochę czasu na pełną syntezę białka i regenerację, dlatego pierwsze efekty nie pojawiają się od razu po zabiegu – trzeba na nie poczekać około 4 tygodni.
"Dbając o śluzówkę pochwy i jej kolagenowe 'rusztowanie', sprzyjamy prawidłowej florze bakteryjnej, zmniejszając znacznie podatność na infekcje okolic intymnych. Pełna terapia laserem to seria minimum trzech zabiegów wykonywanych w odstępie około 4-6 tygodni. W niektórych przypadkach dodatkowo stosuje się zabieg utrwalający po około 1,5 do 2 lat. Jeden zabieg trwa ok. 30 minut i jest całkowicie bezbolesny." - mówi Aleksandra Zimmer, lekarz medycyny z Centrum Ginekologiczno-Położniczego ZimMed
ZOBACZ TEŻ: Jak powinna wyglądać wagina?
Bezpośrednio po zabiegu
Nie wolno:
- robić płukanek i irygacji
- używać tamponów
- wprowadzać innych ciał obcych i płynów
- uprawiać seksu
Wolno:
- uprawiać sport
- wrócić do codziennych aktywności
Pamiętaj
Powszechnie stosowane żele i kremy nawilżające pochwę to środki doraźne, tylko pozornie i chwilowo niwelując jej suchość. Ponadto ich niektóre składniki mogą uczulać i podrażniać okolice intymne. Korzystaj z nowoczesnych metod XXI wieku, ale nie traktuj lasera jako kolejnego zabiegu kosmetycznego. W każdym przypadku konsultacja z lekarzem jest niezbędna.
ZOBACZ TEŻ: Estetyka okolic intymnych - wszystko, co chciałabyś wiedzieć