[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Substancje chemiczne: 3 szkodliwe produkty

Niektóre pozornie nieszkodliwe produkty także mogą zawierać niebezpieczne substancje chemiczne. Zobacz, jakich ryb unikać, sprawdź, kiedy szampon do włosów może wywoływać łupież i dowiedz się, jakie buty kupować, aby zminimalizować ryzyko kontaktu z toksynami.

szampon fot. shutterstock.com

1. Ryby

Wciąż jemy w Polsce mało ryb (zobacz, ile ryb powinnaś jeść tygodniowo), ale jeśli należysz do wyjątków i jesz dużo tuńczyka, rozważ zastąpienie go innymi rybami, np. makrelą lub śledziem, które zawierają mniej niebezpiecznej rtęci.

REKLAMA

2. Szampon

Piana na włosach to zasługa taniego w produkcji detergentu SLS i SLES. Doniesienia o rakotwórczych właściwościach SLS są przesadzone (nie ma na to dowodów), ale na pewno może on podrażniać skórę i wywołać łupież. Dlatego zawsze spłukuj głowę dokładnie, tak na wszelki wypadek.

3. Buty

Niedawno włoscy uczeni przebadali sporą partię importowanych butów i znaleźli w 27% z nich toksyczne substancje (np. metale ciężkie i formaldehyd) w ilościach znacznie przekraczających dopuszczalne normy. Chcesz zminimalizować ryzyko? Kupuj buty produkowane w Europie.

Zobacz, na co jeszcze uważaćSprawdziliśmy szkodliwość bisfenolu, triclosanu, parabenów i paru innych substancji chemicznych.

Tekst: Piotr Pflegel

WH 09/2015

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij