[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Spuchnięta i czerwona, czyli alergia atakuje

Atak alergii robi z Twoją twarzą gorsze rzeczy niż kac morderca. Na szczęście możesz to zamaskować. Oto sposoby na najczęstsze problemy.

 

Problem #1

Stan zapalny i rozszerzone naczynia krwionośne powodują, że masz czerwone oczy i górne powieki.

Rozwiązanie: Nałóż matowy cień do powiek (w kolorze szampana przy jasnej skórze, w kolorze mocca, gdy masz ciemną karnację). Użyj wodoodpornej maskary, a jeśli tylko oczy nie łzawią Ci zbyt mocno, podkreśl też subtelnie powieki niebieskim eyelinerem. Oczy będą bielsze.

Problem #2

Zatkane zatoki sprawiają, że nos wygląda na większy, a kości policzkowe robią się jakby wypchane.

Rozwiązanie: Aby zmniejszyć optycznie nos, nałóż skośnie ściętym pędzlem bronzer na bokach nosa, tak by na czubku powstała literka V. Następnie palcem lub gąbką delikatnie rozetrzyj bronzer, aby granice się rozmazały. Ten sam bronzer nałóż poniżej kości policzkowych i także rozprowadź.

Problem #3

U alergików często spotkać można również charakterystycznie podkrążone oczy.

Rozwiązanie: Żeby zamaskować cienie pod oczami, użyj korektora – najlepiej rozetrzyj niewielką ilość między palcami i wklep tak jak krem pod oczy. Pamiętaj, że najwięcej trzeba go nałożyć pod wewnętrznymi kącikami oczu – tam jest najciemniej. Na koniec użyj pudru.

Co się dzieje w moim nosie?

Dlaczego, spoglądając w lustro, widzisz Rudolfa Czerwonosego? Mechanizm jest mniej więcej taki: kiedy pyłki dostają się do Twoich oczu, nosa lub gardła, układ odpornościowy podnosi alarm i wysyła przeciwciała zwane immunoglobulinami E (IgE). Te z kolei wzywają na pomoc histaminy, a to właśnie one powodują świąd, uwalnianie wodnistej wydzieliny i opuchliznę śluzówki (dlatego masz wrażenie zapchanego nosa). Taka reakcja może trwać minuty lub godziny, a czasami dopada Cię też uczucie zapchanych zatok lub zatkanego ucha, które może trwać całymi tygodniami.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij