[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Skuteczne sposoby na kaca i inne ciekawostki zdrowotne

Jakie są skuteczne sposoby na kaca? Ile powinna trwać przerwa od Facebooka, abyśmy poczuły się szczęśliwsze? Które zmiany na sutku powinny skłonić do wizyty u lekarza? Jak zadbać o kręgosłup i układ krążenia w pracy? Oto garść ciekawostek dotyczących zdrowia.

woda kokosowa fot. shutterstock.com

Zero kaca

Gdy przesadzisz z alkoholem wieczorem, spróbuj jeszcze przed snem wypić przynajmniej szklankę wody, a najlepiej – koktajl mocy. Wymieszaj 500 ml soku pomarańczowego z taką samą ilością wody oraz 1/4 łyżeczki soli. Sól sprawi, że woda na pewno zostanie w Twoim organizmie, zaś witamina C przyspieszy rozkład alkoholu. Dzięki temu rano obudzisz się, wyglądając jak człowiek. 

Śpij jak najdłużej, a gdy już wstaniesz, sięgnij po te antykacowe siły szybkiego reagowania.

Woda kokosowa

Po pierwsze, woda zawiera dużo potasu, a więc uzupełnia to, co wypłukał alkohol. Po drugie, nawadnia i po trzecie wreszcie – ma odczyn zasadowy, więc łagodzi ból zakwaszonego żołądka. Jeśli smak wody kokosowej odrzuca Cię na kacu, możesz wybrać taką z dodatkiem innych soków.

Orsalit

Wymyślony w zasadzie po to, by leczyć ludzi odwodnionych wskutek np. biegunki, ale świetnie nawadnia również tych, którzy odwodnili się na własne życzenie. Uwaga! Lepiej wybierz wersję smakową, bo oryginalny smak jest zwyczajnie nie do przełknięcia, gdy jeszcze parujesz procentami. Koniecznie na zimno!

Jajka

Doskonałe uzupełnienie zapasów energii. Są łatwo przyswajalne, a na dodatek zawierają cysteinę, która przyspiesza rozkład aldehydu octowego – jednej z głównych przyczyn objawów kaca. 

Wypróbuj nasze przepisy na potrawy z jajek i zobacz, dlaczego jeszcze warto je jeść.

REKLAMA

REKLAMA

facebook fot. shutterstock.com

Tygodniowy odwyk

7 dni z dala od Facebooka wystarczy, by poczuć się szczęśliwszą, zwiększyć zdolność do koncentracji i poprawić swoje relacje z ludźmi – wynika z badań duńskich uczonych.

REKLAMA

kariera fot. shutterstock.com

Chwila przerwy

Spędzasz 8 godzin w pracy za biurkiem? To fatalne rozwiązanie dla Twojego układu krążenia, kręgosłupa i wagi. Ale jest nadzieja. Wg „British Journal of Sports Medicine” wystarczy, że co 20/30 minut przejdziesz się, pobawisz hula-hop lub wejdziesz po schodach, żeby zniwelować niekorzystny wpływ siedzącej pracy. Wersja minimum - co pół godziny wstań i popracuj na stojąco 10 minut.

Australijscy uczeni wyliczyli, że wystarczą 3 minuty ruchu co pół godziny, żeby pomóc utrzymać prawidłowy poziom cukru i obniżyć ciśnienie nawet o 10 punktów.

REKLAMA

REKLAMA

zawał, ból, klatka piersiowa fot. shutterstock.com

Lepiej symetrycznie

Tak jak oczy są zwierciadłem duszy, tak brodawka sutkowa jest zwierciadłem całej piersi – twierdzi prof. Margot S. Peter, dermatolog z Mayo Clinic. Zdaniem pani profesor łagodne zmiany typu atopowe zapalenie, egzemy itp. najczęściej pojawiają się symetrycznie, na obu piersiach.

Uporczywe swędzenie, szorstka skóra, naciek czy wyprysk tylko na jednym sutku to sygnał alarmowy. Jeśli zauważysz taką zmianę, pokaż ją lekarzowi, najlepiej dermatologowi.

WH 01-02/2016

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij