[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Sposoby na długowieczność [10 porad]

Dan Buettner, autor książki „Eating and living like the world's healthiest people” tłumaczy, jak żyć długo, wesoło i szczęśliwie. Poznaj najlepsze sposoby na długowieczność.

uśmiechnięta kobieta

1. Naturalny ruch

Ludzie, którzy w doskonałej kondycji dożyli setki, raczej nie uprawiali hardkorowych sportów. Preferowali lekką, ale za to systematyczną aktywność.

REKLAMA

2. Sens

Poczucie, że nasze życie ma jakiś głębszy sens to według specjalistów dodatkowe 7 lat życia.

3. Sposoby na stres

Stres skraca życie, ponieważ prowadzi do chronicznych stanów zapalnych w organizmie, a to z kolei całkiem realnie przyspiesza starzenie organizmu. Najstarsi ludzie na świecie znają sposoby na opanowanie stresu (poznaj 4 sposoby na stres w pracy).

4. Nie przejadać się

Stulatkowie z Okinawy mają zasadę – kończę posiłek, kiedy żołądek jest wypełniony w 80%.

5. Rośliny

Ciekawe, że większość szczęśliwych stulatków preferuje roślinną dietę – szczególnie rośliny strączkowe. Dlatego wypróbuj 3 przepisy na dania z fasolą. Mięso? Też, głównie wieprzowinę, ale nie częściej niż 5 razy w miesiącu.

6. Wino

Ludzie, którzy wypijają regularnie niewielkie ilości wina, żyją z reguły dłużej niż abstynenci. Szczególnie korzystny jest kieliszeczek z przyjaciółmi. Pewnie ma to związek z obniżeniem poziomu stresu.

7. Wiara

Okazuje się, że bez względu na rodzaj wyznawanej wiary, uczestnictwo w obrzędach religijnych 4 razy w miesiącu o 14 lat wydłuża oczekiwaną długość życia.

8. Bliscy

Szczęśliwi stulatkowie nade wszystko cenią więzy rodzinne, żyją w otoczeniu bliskich, opiekują się nimi i sami poddają się opiece dzieci i wnuków. 

A gdybyś miała przed sobą tylko miesiąc życia, na co byś poświęciła ten czas? Co Cię uszczęśliwia? Nigdy się nad tym nie zastanawiałaś? Zrobił to za Ciebie psycholog Michael Argyle. Zobacz, co sprawia, że mamy dobre samopoczucie, czujemy, że nasze życie ma sens i że osiągnęliśmy sukces.

9. Środowisko

Najstarsi ludzie na świecie na ogół żyją w zdrowym otoczeniu. Urodzili się tam albo po prostu przeprowadzili.

10. Podejście

Jeśli chcesz żyć długo i szczęśliwie, powinnaś zadbać także o zdrowie psychiczne. Zobacz, jak zachować młodość ducha przez całe życie. No, w każdym razie próbować.

WH 11/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij