[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Solarium przed wakacjami: warto czy nie? [opinia eksperta]

Nim pojedziesz na urlop, pójdź kilka razy do solarium – pewnie słyszałaś już taką radę, prawda? Czy kilka wizyt zapewni ci piękną opaleniznę i ochronę przed prawdziwym słońcem? Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada kosmetolog.

solarium przed wakacjami fot. shutterstock.com

Kiedyś mówiło się, że przed latem warto wyskoczyć do solarium, żeby przygotować skórę. Czy to prawda?

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – kosmetolog z Centrum Medycznego Angelius w Katowicach Ewa Gwiazda.

Prawdą jest, że kiedyś tak się mówiło, ale to niezbyt dobry pomysł. „W trakcie 10 minut spędzonych w solarium skóra dostaje dawkę promieniowania, z jaką miałaby do czynienia podczas połowy dnia spędzonego na słońcu” – mówi kosmetolog Ewa Gwiazda. Trudno to nazwać przygotowaniem, bardziej pasującym określeniem byłaby terapia szokowa.

REKLAMA

Co zatem robić? Stopniowo przygotowywać skórę do lata. Na początku słonecznych dni chroń ciało przewiewnymi strojami. Gdy wybierzesz się na wakacje, korzystaj z filtra 50 (jeśli masz jasną karnację) lub 30 (karnacja ciemna). Dwa dni później zacznij stopniowo obniżać ochronę przeciwsłoneczną, dochodząc ostatecznie do 25 lub 6-10 SPF. „Da to skórze czas na wyprodukowanie większej ilości melaniny, która nada skórze blasku i przede wszystkim stanowi naturalną barierę ochronną organizmu” – dodaje Gwiazda.

Wciąż masz zamiar wyskoczyć na kilka minut do solarium? Przekonaj się, jak bardzo solarium szkodzi Twojej skórze i dlaczego wizyta w nim jest dużo niebezpieczniejsza niż wylegiwanie się na plaży.

PS Jeśli chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na oficjalny profil Women’s Health Polska na Facebooku. Gwarantujemy, że żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi, a na najciekawsze pytania odpowiadamy na łamach papierowego wydania naszego magazynu.

WH 05/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij