[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ślady krwi: co oznaczają?

Pojawia się w różnych miejscach, czasami zaskakujących. Sprawdź, co może oznaczać krew w moczu, mleku z piersi czy katarze i kiedy powinnaś koniecznie iść do lekarza.

katar fot. shutterstock.com

W moczu

Jeśli dodatkowo czujesz pieczenie, prawdopodobnie jest to zakażenie układu moczowego. Niestety, kobiety cierpią na to częściej niż mężczyźni, bo mają krótszą cewkę moczową. Bolą Cię też plecy i masz gorączkę? To może być odmiedniczkowe zapalenie nerek. Idź do lekarza, bo mogą być potrzebne antybiotyki.

REKLAMA

W kupie

Delikatne, czerwone ślady na papierze toaletowym, gdy masz zaparcie, mogą świadczyć o tym, że pękło Ci jakieś drobne naczynko krwionośne koło odbytu. Jasnoczerwona krew w muszli klozetowej może oznaczać stosunkowo łatwe w leczeniu hemoroidy.

Ale jeśli krew widzisz bezpośrednio w stolcu, zwłaszcza ciemnoczerwoną, koniecznie idź do lekarza: to może (może, nie musi!) świadczyć o poważnym problemie w jelitach.

W mleku z piersi

Gdy dzidziuś jest zbyt żarłoczny, na brodawkach sutkowych mogą pojawić się pęknięcia, zwłaszcza przez kilka pierwszych tygodni karmienia. Nie musisz rezygnować z karmienia, w końcu do niedawna odżywiałaś go swoją krwią. Ranki goją się zwykle w ciągu tygodnia. Żeby przyspieszyć gojenie, smaruj sutki kremem z lanoliną.

W wymiocinach

Podczas wymiotów ciśnienie w przewodzie pokarmowym jest tak duże, że może doprowadzić do pęknięcia małych naczynek w gardle. Ale jeśli zwymiotowałaś głównie jasnoczerwoną krew albo coś, co przypomina fusy po kawie, szybko wezwij pogotowie. Możesz mieć groźne krwawienie z żołądka, dwunastnicy lub przełyku.

W katarze

Katar, suche powietrze lub uraz (nie dłub w nosie!) mogą doprowadzić do uszkodzenia delikatnej śluzówki. Jeśli krew leci ciurkiem, pochyl głowę do przodu (nie do tyłu!) i zaciśnij nozdrza palcami na kilka minut. Jeśli krwotoki zdarzają Ci się częściej niż dwa razy w miesiącu – idź do lekarza.  

Sprawdź także, jakie choroby wykrywa badanie krwi i jaki wpływ na zdrowie ma grupa krwi.

WH 05/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij