Rumianek na lęki [WH News]

Przed Tobą kolejna porcja newsów do codziennego stosowania.

Shutterstock.com

Jeśli ze stresu nie możesz zasnąć, napij się herbatki rumianku. Jak donosi „Journal of Clinical Psychopharmacology”, wyciąg z rumianku skutecznie zmniejsza objawy łagodnych i średnio natężonych nerwic lękowych. Co więcej, herbatka z rumianku pomoże Ci też w przypadku bolesnego okresu, obniży poziom glukozy, zmniejszy stany zapalne, a nawet spowolni proces osteoporozy. Kup jeszcze dziś i stosuj.

SPRAWDŹ TEŻ: Ziołowe płukanki do włosów

Jedz roślinki

Jeśli obawiasz się cukrzycy, przestań jeść mięso. Zespół uczonych z Harvard T. H. Chan School of Public Health wyliczył, że przejście na dietę jarską zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 aż o 23%. Jeśli dołożysz do tego trochę treningu, ryzyko, że zachorujesz, jest naprawdę niewielkie.

Mądre truskawki

Jedz więcej owoców, ze szczególnym uwzględnieniem truskawek, jagód, malin i jeżyn. Jak bowiem donosi „Journal of Agricultural and Food Chemistry”, składniki tych owoców nie tylko chronią przed alzheimerem w przyszłości, ale również zmieniają sposób, w jaki neurony się ze sobą komunikują – szybsza komunikacja między neuronami to lepsza równowaga, pamięć i przyswajanie informacji.

ZOBACZ: Dania z truskawkami – 10 pomysłów

Ból pod lewym żebrem

Boli Cię pod lewym żebrem? To nie wątroba. Ale co boli? Możliwości jest kilka: Masz stłuczone lub pęknięte żebro, bólem pod lewym żebrem może się objawiać zespół jelita nadwrażliwego lub zwykłe wzdęcie. Czasem promieniuje tam ból przy kamicy nerkowej. Pod lewym żebrem może boleć także powiększona śledziona (np. przy ostrej infekcji) oraz trzustka. Zapalenie trzustki to poważny problem, więc jeśli bólowi towarzyszą wymioty, nudności i gorączka, idź do lekarza.

Kubki vs tampony

Gdy zamieściłyśmy na FB post o kubkach menstruacyjnych, część dziewczyn była oburzona. Inne z kolei zachwycały się pomysłem. Ale to tylko pojedyncze opinie. Dzięki uczonym z Liverpool School of Tropical Medicine wiemy, że 7 na 10 kobiet, które spróbowały kubków, jest zadowolonych, a „przecieki” zdarzają się tak samo rzadko, jak w przypadku tamponów czy podpasek.

ZOBACZ TEŻ: Czy tampony i podpaski z organicznej bawełny są lepsze od tych tradycyjnych?

REKLAMA