Rozruszaj swój mózg. Postaw na kreatywność i... kalafiora [WH NEWS]

Ćwiczenie kreatywności, bieganie boso i jedzenie kalafiora. Co mają wspólnego? I dlaczego warto na nie postawić tego lata? Odkrywamy kolejne tajemnice tego, co lubi nasz mózg. 

kreatywność, mózg fot.shutterstock.com
fot.shutterstock.com

Wyzwól swoją kreatywność i przypomnij sobie lekcje plastyki, zwłaszcza gdy ostatnio chodzisz zestresowana.

Badania przeprowadzone na University of Otago w Nowej Zelandii wykazały bowiem, że z szerokiej oferty aktywności to zajęcia artystyczne najskuteczniej obniżają poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jakoś nie czujesz się drugą Fridą Kahlo? Rozejrzyj się za warsztatami ceramicznymi lub zapisz się na kurs robienia biżuterii.

Co ma do tego kalafior?

W lipcu i sierpniu Polska staje się republiką kalafi orową, a my jej ambasadorkami. Wykorzystaj sezon, bo jego różyczki są skarbnicą witamin i cennych składników mineralnych.

Dzięki wysokiej zawartości choliny, chrupiąc kalafior (gotowany traci zbyt wiele!), pracę mózgu, i koncentrację O lodach z kalafiora jeszcze nie słyszałyśmy, ale na WH czekają na Ciebie przepisy z tym warzywem w roli głównej. <

Boso przez świat?

Najlepiej biegiem. Dlaczego? Naukowcy z University of North Florida udowodnili, że bieganie boso wpływa znacznie lepiej na pracę mózgu niż bieganie w butach (a obie te czynności i tak wzmacniają nasz potencjał intelektualny)...

Żeby to sprawdzić, badacze poprosili dwie grupy biegaczy (bosych i obutych) o wykonanie testów sprawdzających pamięć operacyjną przed i po krótkiej przebieżce. Biegający na bosaka wypadli o 16% lepiej. Lojalnie uprzedzamy, że po biegu na bosaka może będziesz mądrzejsza, ale i obolała. Dlatego na dobry początek wypróbuj buty minimalistyczne.

(WH 07/2017)

style="background-color: transparent;">

REKLAMA