[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Rozruszaj swój mózg. Postaw na kreatywność i... kalafiora [WH NEWS]

Ćwiczenie kreatywności, bieganie boso i jedzenie kalafiora. Co mają wspólnego? I dlaczego warto na nie postawić tego lata? Odkrywamy kolejne tajemnice tego, co lubi nasz mózg. 

kreatywność, mózg fot.shutterstock.com

Wyzwól swoją kreatywność i przypomnij sobie lekcje plastyki, zwłaszcza gdy ostatnio chodzisz zestresowana.

Badania przeprowadzone na University of Otago w Nowej Zelandii wykazały bowiem, że z szerokiej oferty aktywności to zajęcia artystyczne najskuteczniej obniżają poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jakoś nie czujesz się drugą Fridą Kahlo? Rozejrzyj się za warsztatami ceramicznymi lub zapisz się na kurs robienia biżuterii.

REKLAMA

Co ma do tego kalafior?

W lipcu i sierpniu Polska staje się republiką kalafi orową, a my jej ambasadorkami. Wykorzystaj sezon, bo jego różyczki są skarbnicą witamin i cennych składników mineralnych.

Dzięki wysokiej zawartości choliny, chrupiąc kalafior (gotowany traci zbyt wiele!), pracę mózgu, i koncentrację O lodach z kalafiora jeszcze nie słyszałyśmy, ale na WH czekają na Ciebie przepisy z tym warzywem w roli głównej. <

Boso przez świat?

Najlepiej biegiem. Dlaczego? Naukowcy z University of North Florida udowodnili, że bieganie boso wpływa znacznie lepiej na pracę mózgu niż bieganie w butach (a obie te czynności i tak wzmacniają nasz potencjał intelektualny)...

Żeby to sprawdzić, badacze poprosili dwie grupy biegaczy (bosych i obutych) o wykonanie testów sprawdzających pamięć operacyjną przed i po krótkiej przebieżce. Biegający na bosaka wypadli o 16% lepiej. Lojalnie uprzedzamy, że po biegu na bosaka może będziesz mądrzejsza, ale i obolała. Dlatego na dobry początek wypróbuj buty minimalistyczne.

(WH 07/2017)

style="background-color: transparent;">

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij