Regularne picie czerwonego wina zmniejsza ryzyko przeziębienia [WH News]

Newsy do codziennego stosowania. Popij kawą.

lampka czerwonego wina Shutterstock.com

Odstawienie alkoholu na miesiąc ma mnóstwo zalet. Ale może warto odłożyć ten eksperyment na wiosnę? W sezonie grypowym wino może Ci się przydać, tak przynajmniej wynika z badań University of Georgia. Tamtejsi uczeni okryli, że zawarty w winie resweratol chroni przed infekcjami górne drogi oddechowe i uszy, a to właśnie tam przeziębienie atakuje najczęściej.

Z kolei „American Journal of Epidemiology” donosi, że wypijanie 2 kieliszków czerwonego wina dziennie zmniejsza ryzyko przeziębienia o 40%. Na zdrowie!

ZOBACZ: Skutki picia alkoholu - wpływ na zdrowie i urodę

21

Aż tyle % przypadków demencji może być skutkiem zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM2,5 – wyliczyli uczeni z University of Southern California.

Lekarko, lecz się sama

Zapytałyśmy zaprzyjaźnione ginekolożki, jak one sobie radzą z nieprzyjemnymi objawami zbliżającej się miesiączki. Oto ich sposoby.

Biorę proszki przed

„Na trzy dni przed okresem biorę co 6 godzin tabletkę ibuprofenu, żeby zmniejszyć gromadzenie się wywołujących ból prostaglandyn”.

Unikam soli

„Słone potrawy zatrzymują wodę w organizmie, a to tylko pogarsza objawy PMS”.

Kocham się

„Seks, zwłaszcza ten zwieńczony orgazmem, sprawia, że wydziela się oksytocyna, która rozluźnia mięśnie i ma działanie przeciwbólowe”.

SPRAWDŹ: Okres menstruacyjny - 10 faktów o miesiączce

Niebezpieczne jedzenie

Jak wynika z raportu Global Panel on Agriculture and Food Systems for Nutrition, aż 6 z 11 największych zagrożeń dla zdrowia ludzkości jest związanych z dietą. Palenie papierosów znalazło się dopiero na czwartym miejscu, zanieczyszczenie powietrza na piątym, a alkohol i narkotyki na siódmym. Zapraszamy więc po dawkę zdrowia do działu Dobra karma.

ZOBACZ TEŻ: Czy rozmiar ma znaczenie? Sprawdziłyśmy [WH News]

Zobacz również:
REKLAMA