Postaw na fitness i ruch. Zaskakujące efekty pokaże DNA [WH NEWS]

Ilość czasu spędzonego na siedząco odbija się w DNA. To tylko jeden z argumentów, by wielogodzinnemu siedzeniu powiedzieć stanowcze NIE. Odradzamy też leniwy odpoczynek na kanapie. Postaw z nami na ruch i aktywność. Może to być spokojna joga lub intensywny bieg. Ważne by Twoje mięśnie popracowały. Co zyskujesz?

piłka, praca, siedzenie fot.shutterstock.com
fot.shutterstock.com

Benefity z ruchu 

Ilość czasu spędzonego na siedząco odbija się w DNA. Porównano osoby siedzące non stop i takie, które co 20 minut maszerowały 2 min. U drugiej grupy zaobserwowano pozytywne zmiany w 75 genach związanych ze wzrostem włókien mięśniowych i niszczeniem wolnych rodników.

Dlatego postaw na ruszanie się także w pracy. Rozmawiaj przez telefon w marszu, a najlepiej pracuj, siedząc na piłce, która zmusi Cię do zmian pozycji przy biurku do pracy na stojąco.

Dlaczego jeszcze warto się ruszać? 3,5 % tłuszczu - tyle straciły kobiety po 10 ty godzinach treningu z elementami CrossFit, poprawiły też wydolność. Chcesz jeszcze doszlifować sylwetkę i formę? Włącz do swojej fitnessowej sesji przysiady, martwy ciąg czy wyciskanie.

Zobacz także: Głód po treningu – jak jeść, żeby widzieć efekty ćwiczeń

Trening? Mentolowy oddech i mięta do wysiłku 

Wkręciłaś się w bieganie i nie szukasz wymówek, że zimą za zimno, a latem za gorąco? Witaj w klubie. Ale czasem nawet dla biegaczek temperatura bywa bardziej męcząca niż sam trening. Wtedy ochłodę może przynieść... odświeżenie oddechu.

Mentolowy posmak płynu do płukania ust sprawia, że wydaje się być chłodniej i na treningu możemy dać z siebie więcej. W badaniach biegacze, którzy wcześniej odświeżyli nim oddech, o minutę szybciej pokonywali 5 km i mniej dokuczał im upał niż tym, którzy dostali wcześniej napój z kruszonym lodem. No to chlup i nie daj się zatrzymać latem.

(WH 07/2017)

REKLAMA