[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Po co jest woskowina w uszach? [WH zdrowie]

Woskowina, choć nie wygląda zachęcająco, jest naturalną osłoną Twojego ucha. Zobacz, dlaczego warto obchodzić się z nią ostrożnie.

Palec Lepszy

Woskowina gromadzi Ci się w uszach nie tylko po to, żeby brzydko wyglądać. Przy okazji chroni Twoje ucho przed owadami, grzybami i bakteriami. Gdy chcesz ją usunąć najlepiej użyj palca – większość laryngologów jest zdania, że mały palec to najgrubsza rzecz, jaką można wpychać do ucha. Jeśli koniecznie już chcesz używać patyczków higienicznych, nigdy nie wkładaj ich w głąb kanału słuchowego, bo możesz ubić woskowinę w korek. Gdy Ci się to zdarzy, idź do lekarza. A na przyszłość zamiast patyczków używaj sprejów lub kropel do usuwania woskowiny – to bezpieczniejsze.

WH radzi: Według badań noszenie słuchawek dokanałowych zwiększa produkcję woskowiny. Zrezygnuj z nich, jeśli miewasz kłopot z nadmiarem wosku w uszach.

Pokonaj PMS jogą

Znowu skurcze, bulgoty w brzuchu i ból? Możesz wykorzystać jogę. Wolne, głębokie oddychanie sprawia, że mózg zaczyna generować „przeciwbólowe” fale delta, występujące naturalnie podczas głębokiego snu. Raz w tygodniu wykonaj jeden z tych zestawów ćwiczeń.

10 powitań słońca

Powitanie słońca angażuje wszystkie grupy mięśniowe, pogłębia oddech i relaksuje. No i to świetna rozgrzewka.

5 minut w pozycji trupa

Połóż się na plecach, zamknij oczy i wyobraź sobie, że Twoje ciało zagłębia się w podłogę. Oddychaj wolno.

Po 5 powtórzeń pozycji kota, kobry i ryby

Jeśli samo oddychanie nie wystarcza, te klasyczne pozycje pozwolą pozbyć się skurczów w brzuchu.

30 minut jogi nidra

Połóż się w pozycji trupa i włącz na YT instrukcje głębokiej medytacji. Znajdziesz je, wpisując frazę „joga nidra po polsku”.

Wypróbuj też inne naturalne metody, dzięki którym wygrasz z uciążliwym PMS-em.

Czytanie odpręża

6 minut czytania książki wystarczy, żeby spowolnić bicie serca, obniżyć ciśnienie krwi i rozluźnić mięśnie. Uczeni z University of Sussex wykazali też, że czytanie relaksuje lepiej niż muzyka czy gry komputerowe.

REKLAMA

REKLAMA

Talk szoł

Jeżeli Twoja kosmetyczka przy okazji depilacji woskiem posypuje okolice intymne talkiem kosmetycznym, poproś ją, by następnym razem użyła zasypki dla dzieci bez talku. WHO uznała talk za substancję potencjalnie rakotwórczą, a American Cancer Society przestrzega, że ze względu na to, że przez pochwę talk może się dostać w głąb Twojego ciała, taka praktyka może zwiększać ryzyko zachorowania na raka jajników. Lepiej dmuchać na zimne.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij