Piwnica i garaż: zadbaj o bezpieczeństwo w domu

Nie truj się we własnym domu! W końcu powinien być Twoją twierdzą. Niestety, okazuje się, że najczęściej szkodzą praktycznie niewidzialne substancje lotne, zarodki pleśni i bakterie. Podpowiadamy, jak oczyścić z niechcianych substancji garaż i piwnicę.

garaż, dom fot. shutterstock.com
Nigdy nie zostawiaj włączonego silnika w zamkniętym garażu!

Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką garażu, zadbaj, by nie doszło w nim do żadnej tragedii. Statystyki wykazują, że najczęściej szkodzą nam praktycznie niewidzialne substancje lotne, zarodki pleśni i bakterie. A tych pełno w ciemnych i chłodnych garażach oraz piwnicach. Sprawdź poniżej, jak oczyścić przestrzeń.

Samochód

Jeśli masz garaż połączony z mieszkaniem, zadbaj o odpowiednie uszczelnienie drzwi – spaliny zawierają pół tablicy Mendelejewa, z czego znaczna część to substancje trujące.

I – chociaż tego chyba nie musimy wyjaśniać – nigdy nie zostawiaj włączonego silnika w zamkniętym garażu. To jeden ze skuteczniejszych sposobów nieplanowanego samobójstwa.

Ściany w kącie

W piwnicy często jest znacznie bardziej wilgotno niż na wyższych kondygnacjach, a to świetne warunki do rozwoju pleśni. To właśnie ona jest odpowiedzialna za charakterystyczny piwniczny zapach.

Jeśli odkryjesz plamy grzyba na ścianie, pozbądź się go, zmywając środkiem grzybobójczym. Oczywiście w gumowych rękawicach i maseczce na twarzy.

W Twoim domu nie tylko w garażu czy w piwnicy czają się niebezpieczeństwa. Pełna trujących toksyn i szkodliwych, alergennych substancji jest także twoja kuchnia, łazienka i salon. Żeby oddychać pełną piersią w mieszkaniu, najpierw sprawdź dom pod lupą WH.

Poznaj także 12 patentów na błysk, czyli nieoczywiste sposoby na sprzątanie.

WH 06/2016

REKLAMA