[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Pij wino na zdrowie! [ciekawostki zdrowotne WH]

Dlaczego warto od czasu do czasu sięgnąć po lampkę wina? Co zrobić, gdy masz problemy z zaśnięciem? Czy męska grypa rzeczywiście istnieje i jak ma się żucie gumy do nitkowania zębów? Redaktorzy WH zebrali dla Ciebie najciekawsze newsy medyczne.

kieliszek czerwonego wina Kieliszek czerwonego wina na zdrowie!

Wino na cukrzycę?

Kolejny powód, by nie rezygnować z lampki czerwonego wina wieczorem. Jak donosi „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism”, występujący w winie resweratol pomaga przywrócić równowagę hormonalną u kobiet cierpiących na zespół policystycznych jajników. Obniżenie poziomu testosteronu zwiększa wrażliwość na insulinę, tym samym zmniejszając ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

To nie koniec zalet, jakie niesie ze sobą wypicie od czasu do czasu lampki wina. Poznaj 7 korzyści płynących z picia wina.

REKLAMA

REKLAMA

kobieta, sen fot. Spectral-Design 2015/shutterstock.com

Zaśnij szybciej

Masz kłopoty z zaśnięciem? Pomogą Ci barany, a dokładniej owce. Ale nie musisz ich liczyć. Wystarczy, że zamienisz bawełnianą piżamę na taką z owczej wełny. Eksperyment przeprowadzony na University of Sydney wykazał, że ludzie w piżamach z wełny zasypiali średnio o 10 minut szybciej i spali mocniej i dłużej niż ci, którzy na noc ubierali się w bawełnę.

Niestety, komfort zasypiania ma swoją cenę: piżama z wełny merynosa kosztuje co najmniej kilkaset złotych. Za drogo? Załóż wełniane skarpety. Im szybciej ogrzeją Ci się stopy, tym szybciej zaśniesz. Nie przesadzaj z temperaturą w sypialni. Najlepiej wyśpisz się, jeśli ustawisz termostat na 17-19 stopni. No i oczywiście przykryjesz się ciepłą kołdrą.

Jeśli chcesz zasypiać bez problemów i regenerować się każdej nocy, zajrzyj do naszego działu Zdrowy sen – znajdziesz tam porady, które pomogą Ci uporać się z bezsennością.

REKLAMA

zasady związku fot. shutterstock.com

Jak oni cierpią

Śmiejemy się, że faceci strasznie się ze sobą pieszczą, gdy się przeziębią. Okazuje się jednak, że faktycznie cierpią bardziej. Jak donosi „American Journal of Physiology”, wirusy grypy namnażają się u facetów znacznie szybciej niż u kobiet, a tempo przyrostu wirusów ma wpływ na dolegliwość objawów. Dlaczego? Mężczyźni nie mają estrogenu, który nas chroni przed infekcjami.

REKLAMA

REKLAMA

guma do żucia

Żucie gumy chroni zęby?

10 minut żucia gumy wystarczy, by usunąć z ust ty le samo bakterii, co podczas nitkowania zębów – wynika z badania uczonych z University of Groningen. 

WH 12/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij