Wybielanie zębów: domowe sposoby, które musisz znać

Niejedna z nas chciałaby mieć hollywoodzki uśmiech. Białe zęby marzą się też Tobie? Dowiedz się, jak wybielić zęby w domu i jakie preparaty wybrać, żeby zabieg był bezpieczny i skuteczny.

fot. Corbis fot. Corbis
fot. Corbis

Profesjonalny żel do wybielania zębów – domowa robota

Oto narzędzia, których potrzebujesz do zabiegu.

Osobista nakładka

Zanim zaczniesz wybielać zęby profesjonalnym żelem, zrób silikonową nakładkę na zęby. Wykonuje ją technik dentystyczny, a lekarz wcześniej zdejmuje wycisk zębów (około 100 zł). Takie nakładki dopasowują się do zębów, nie przesuwają i nie spadają w nocy, co wzmacnia efekt wybielania.

Strzykawka i żel

Profesjonalne sklepy już nie sprzedają strzykawek wypełnionych żelem. Zaostrzone w 2012 roku przepisy obniżyły stężenie żeli i ich dostępność. Teraz są w dwóch stężeniach: 10 i 16%. A kupić je możesz w gabinecie dentystycznym. (Opalescence, komplet 4 strzykawek, ok. 80 zł).

Pasta

Tak jak przed wybieleniem musisz wyleczyć zęby i usunąć przebarwienia, tak po wybieleniu, oprócz właściwej diety, powinnaś stosować odpowiednie pasty. Używaj tych, które remineralizują szkliwo (np. Elmex przeciw erozji, 20 zł). Wybielające, ale mniej ścierne (RDA 30-80), stosuj kilka tygodni później.

Poznaj też fakty i mity na temat wybielania zębów.

Tekst: Katarzyna Górna-Drzewosz

WH 06/2014

1 2 3
STRONA 3 z 3
REKLAMA