Wybielanie zębów w 5 krokach
Jeśli będziesz przestrzegać tych kilku podstawowych zasad, poprawisz wygląd zębów, nie robiąc im krzywdy.
1. Dentysta
Jeśli postanowiłaś wybielić zęby domowym sposobem, zanim to zrobisz, powinnaś to skonsultować z dentystą. Gdy okaże się, że jesteś w ciąży, zabieg trzeba będzie przełożyć. A jeśli masz np. martwe zęby, będziesz musiała wybielić je w gabinecie; resztę możesz zrobić sama.
2. Wywiad
Nie zatajaj przed dentystą żadnych faktów, bo to, jak się odżywiasz i czy np. palisz papierosy, może mieć ogromne znaczenie dla zabiegu wybielania. Palaczki będą musiały rzucić palenie na kilka dni przed i po zabiegu. A najlepiej na zawsze. Dowiedz się, jak rzucić palenie i sprawdź, dlaczego nie warto okłamywać lekarza.
3. Kolor
Choć w USA śnieżnobiałe zęby chcą mieć młode gwiazdki i seniorzy 70+, w Europie, na szczęście, obowiązują kanony bliższe naturalnym zębom. Dentysta podpowie Ci właściwy odcień, by nie doszło do tzw. przebielenia, które nie jest ani dobre dla zęba, ani dla wyglądu.
W domu możesz wybielić zęby równie skutecznie, co u dentysty. Pod warunkiem że zrobisz to pod jego kontrolą, konsultując metodę i sposób działania.
4. Produkt
Producenci chętnie opatrują produkty w hasła typu white i wybielanie. Jednak właściwości wybielające mają tylko niektóre żele. Pozostałe po prostu mocno czyszczą zęby. Ale być może wystarczy, że usuniesz przebarwienia, by osiągnąć wymarzony efekt. Nie zawsze wybielanie jest potrzebne.
5. Nie przesadzaj
Zabieg wykonuj ściśle według kroków opisanych na ulotce. Nie trzymaj nakładek zbyt długo, nie dodawaj żelu, bo jego nadmiar może zranić dziąsła. Stosuj białą dietę (bez kawy, wina, buraków i innych produktów, które powodują przebarwienia na zębach) i myj zęby remineralizującą pastą. To złagodzi ewentualny ból.
Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się, jak wykonać domowy żel do wybielania zębów.