Penis - wszystko to, co chciałby Ci powiedzieć

A ponieważ biedny penis nie umie mówić, więc musimy wystąpić tu jako jego rzecznik prasowy. Bo być może nie do końca rozumiesz jego potrzeby

Shutterstock

Penis jest tajemniczym, magicznym organem. Być może już jesteś jego fanką, ale ponieważ sama nie posiadasz takiego sprzętu, istnieje obawa, że nie do końca wiesz, jak się z nim prawidłowo obchodzić i jak sprawić, aby był szczęśliwy i zaopiekowany. Twój partner może mieć problem z tym, żeby tak detalicznie Ci o tym opowiedzieć, ale od czego masz nas.

ZOBACZ TEŻ: Czy częstotliwość seksu świadczy o bliskości w związku?

Jeśli miałaś kilku facetów w swoim życiu (nie, nie musisz liczyć), możesz myśleć, że znasz sposób obsługi penisa. Ale prawda jest taka, że niezależnie od tego, czy byłaś z jednym czy dziesięcioma, prawdopodobnie wiesz o nich dużo mniej niż myślałaś. A oto niektóre z najbardziej fascynujących faktów dotyczących penisów.

Zdrowy facet = zdrowy penis

Jeśli Twój partner ma ostatnio trudności z erekcją albo szybko się męczy podczas seksu, przyjrzyj się jego stylowi życia. Czy dobrze się wysypia, czy może ostatnio jego rytm snu jest zaburzony? A może przytył? Mężczyźni z grubszą tkanką tłuszczową mają zazwyczaj niższy poziom testosteronu, co może przyczyniać się do zaburzeń erekcji. Tymczasem brak wystarczającej ilości snu lub wysiłku fizycznego może spowodować szybsze wytryski. To mogą być przejściowe trudności, które miną po przejściu na zdrowszy tryb życia. Ale być może warto wysłać partnera do lekarza – może cierpi na bezdech senny, który nieleczony ma groźne skutki nie tylko dla waszego życia seksualnego. Może przyczynić się też do nadciśnienia, cukrzycy, zwiększyć ryzyko udaru i zawału.

Penis nie ma kości

Wzwód jest spowodowany wypełnieniem ciał jamistych krwią. A te szalone historie, które czytamy o facetach łamiących penisa, to mit? Nie, tak się rzeczywiście zdarza, chociaż bardzo rzadko. Polega to na pęknięciu błony białawej pokrywającej ciała jamiste, i faktycznie – kiedy to się dzieje, słychać lekki trzask, jak przy łamaniu. Uraz wymaga szybkiej interwencji chirurgicznej. Nie ma się co wstydzić – z badań wynika, że najczęstsze sytuacje, w których dochodzi do złamania penisa, to masturbacja i niektóre pozycje seksualne (głównie „na jeźdźca”).

Rozmiar penisa ma znaczenie – dla nich

Bierze się to zapewne stąd, że na ogół faceci nie oglądają penisów innych facetów, poza tymi w filmach porno, a to – jak wiemy – może być bardzo mylące. Jak to jest z tym rozmiarem? Największe jak do tej pory badanie, przeprowadzone przez prof. Davida Veale i opublikowane w „British Journal of Urology International”, objęło wszystkie dostępne dane, w których to personel medyczny mierzył długość prącia. Zebrano dane na temat kilkunastu tysięcy mężczyzn, próba była więc naprawdę duża i wiarygodna – zarówno w stanie wzwodu, jaki bez niego. Najważniejsze jest to, że znakomita większość, bo aż 85% facetów, ma członka, którego długość nie przekracza we wzwodzie 15 cm. Ale niepewnego siebie faceta nic nie przekona.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego on nie odbiera telefonu? [okiem faceta]

Dowodem na to, jak bardzo facetom zależy na dłuższym penisie, jest eksperyment przeprowadzony we Włoszech. Otóż grupa mężczyzn niezadowolona z męskości wypróbowała metodę o nazwie „Trakcja”, wykorzystującą przedłużacz penisa. Trzeba było za jego pomocą rozciągać swój skarb przez cztery miesiące, po kilka godzin dziennie (auć!). Mężczyźni odnotowali wzrost o około 1,5 do 2,5 centymetra. Warto było? No, nie wiem. Mniej bolesny sposób, aby go powiększyć? Badanie opublikowane w „Th e Journal of Sexual Medicine” wykazało, że podczas seksu oralnego mężczyźni zgłaszali większy rozmiar penisa w porównaniu z innymi metodami pobudzenia 

To właściwie jest duża łechtaczka

Naprawdę. Kiedy chłopcy i dziewczynki są w łonie matki, nasze narządy płciowe nie różnią się, aż do momentu, w którym wkraczają do akcji męskie hormony płciowe. Właśnie dlatego łechtaczka i penis mają bardzo podobne zakończenia nerwowe. Ale to nie znaczy, że w podobny sposób masz go pieścić. Penis dzieli się na mniej i bardziej wrażliwe partie. Te ostatnie to oczywiście żołądź i wędzidełko, a te mniej unerwione to trzon przy nasadzie. To oznacza, że pieszczenie główki penisa w erekcji suchą dłonią jest drażniące i dyskomfortowe – być może Twój facet chce zgrywać twardziela i Ci tego nie powie, ale ślina czy lubrykant doskonale się tutaj sprawdzają. To, co faceci lubią w zabawach z penisem, to stanowcza delikatność: trzon wymaga tej pierwszej (nie bójcie się mocniejszych posunięć), a żołądź tej drugiej. Właśnie dlatego seks oralny jest najlepszym przyjacielem penisa. Penis może wydawać się kluczem do jego orgazmu, ale są też inne obszary, które są wrażliwe. Na przykład męski punkt G znajduje się w prostacie. Krocze – skóra znajdująca się między odbytem a moszną – jest kolejną ważną strefą erogenną.

Nie patrz na jego stopy

Wbrew powszechnemu przekonaniu rozmiar buta nie ma nic wspólnego z rozmiarem penisa. Najrozmaitsze badania w tym kierunku nie znalazły oczywistego predyktora, który sygnalizuje, czy mężczyzna jest posiadaczem dużego penisa czy wręcz przeciwnie. Co ciekawe, nawet rozmiar penisa, kiedy nie jest w wzwodzie, nie pozwala przewidzieć, jaki będzie, gdy osiągnie erekcję. Dlatego możesz się o tym przekonać tylko w akcji.

Czy z obrzezanym jest lepiej?

Z serialu „Seks w wielkim mieście” dowiedziałyśmy się, że jest jakaś różnica między facetem obrzezanym a nieobrzezanym. To dlatego, że w USA obrzezanie to częsta praktyka nie tylko wśród Żydów. Jednak eksperci twierdzą, że seks z nieobrzezanym facetem będzie prawie taki sam. Z plusów należy dodać, że usunięcie napletka ułatwia higienę i zmniejsza ryzyko infekcji. Dr Bruce Patterson z Children’s Memorial Hospital w Chicago twierdzi, że obrzezani mężczyźni rzadziej zapadają na choroby przenoszone drogą płciową, a ich partnerki rzadziej chorują na raka szyjki macicy

ZOBACZ TEŻ: Z iloma facetami spałaś przede mną? [dlaczego faceci o to pytają]

Penis jest elastyczny

W badaniu przeprowadzonym w 2002 roku na Uniwersytecie Stanforda badano pary uprawiające seks w maszynerii MRI (poważnie!). Odkryli, że penis zakrzywia się w kształt bumerangu, gdy mężczyzna znajduje się w kobiecie podczas pozycji misjonarskiej.

Fajki to killerzy

Badania pokazują nie tylko, że palenie obniża libido, ale może też prowadzić do słabszych erekcji. Dzieje się tak dlatego, że palenie zwęża naczynia krwionośne, sprawiając, że przepływ krwi do jego męskości staje się trudniejszy. Mamy nadzieję, że wybijesz z jego głowy ten obrzydliwy nałóg. 

Ale trochę alkoholu...

Co zaskakujące, mała ilość alkoholu może rzeczywiście pomóc mężczyznom z zaburzeniami erekcji. Jeden do dwóch kieliszków wina dziennie zmniejsza ryzyko problemów sercowo-naczyniowych – głównej przyczyny zaburzeń erekcji. Jednak nie pozwól mu przesadzić. Alkohol jest supresantem, czyli tłumi działanie ośrodkowego układu nerwowego, co zmniejsza wrażliwość na sygnały seksualne.

REKLAMA