[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Patenty WH na zdrowe i piękne usta

Wiosną częściej niż zwykle nasze wargi atakuje opryszczka. Dość powszechnym problemem są również spierzchnięte usta. Dermatolog WH doradza, co zrobić, aby wargi były zawsze nawilżone, zdrowe i odporne na przesuszenia.
fot. Dmitri Mihhailov 2015/shutterstock.com fot. Dmitri Mihhailov 2015/shutterstock.com

Na przełomie zimy i wiosny często wyskakuje opryszczka. Jak temu zapobiegać i co zrobić, by szybko się jej pozbyć?

Opryszczka wargowa atakuje najczęściej przy obniżeniu odporności lub podrażnieniu mechanicznym. Przy skłonności do opryszczki warto skonsultować się z lekarzem, który przepisze doustne leki antywirusowe z acyklowirem w składzie.

Aby szybko pozbyć się wykwitów, należy jak najwcześniej zastosować miejscowo maść z substancją przeciwwirusową, wtedy gdy odczuwamy ból i swędzenie, ale nie doszło jeszcze do wytworzenia się pęcherzyków. Gdy te już się pojawią, można stosować maści wysuszające, np. z cynkiem w składzie. Strupkowi należy dać spokojnie odpaść, aby uniknąć blizn.

Co zrobić, oprócz używania pomadki ochronnej, by mieć gładkie, zadbane usta?

Przy problemach z ustami nie należy sięgać po nawilżające, lekkie błyszczyki. Dbajmy o natłuszczanie ust, czyli budowanie ochrony lipidowej, która nie pozwoli wyparować wodzie z głębszych warstw skóry. Szukajmy w składzie pomadki: olejów roślinnych, gliceryny, alantoiny, wosków, masła shea czy witaminy E.

Do wewnątrz warto stosować mezoterapię za pomocą niewielkich iniekcji z kwasu hialuronowego – nie dają efektu powiększenia czy zmiany kształtu ust, ale wygładzają i uwypuklają wargi. Tzw. refresh polega na nawilżeniu skóry ust od środka. W głąb tkanki podaje się cienką igłą kwas hialuronowy. Usta stają się miękkie, gładsze, a jednocześnie odporne na przesuszenia czy pękanie.

Joanna Suseł, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej

Jeśli oprócz pękających ust, doskwiera Ci także wysuszona cera, dowiedz się koniecznie, jak prawidłowo zadbać o nawilżenie skóry i poznaj 5 składników, które szkodzą suchej skórze. Jeśli masz już gładkie i zadbane usta, to czas na czerwoną szminkę – to w końcu kwintesencja kobiecości.

 

WH 02/2015

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij